Korzystanie z wrocławskich usług pogrzebowych

Tak wyszło, że w wieku 58 lat zostałam wdową. Mój mąż zmarł na zawał. Poza oczywistym bólem związanym ze stratą małżonka, osoby bliskiej sercu, obawiałam się kwestii przygotowania do pogrzebu. To jest dodatkowy ból, przez który muszą przechodzić osoby, które straciły bliskich. Aby go sobie zmniejszyć, chciałam znaleźć najlepszy możliwy zakład pogrzebowy we Wrocławiu.

Pomoc usług pogrzebowych we Wrocławiu

usługi pogrzebowe wrocławNie chciałam spędzać na myśleniu o pogrzebie więcej, niż to faktycznie potrzebne. To był trudny czas i zamiast zajmować się uroczystością to wolałam odczuć żałobę w samotności. Dlatego chciałam, żeby w dużej mierze do zakład zajął się organizacją. Usługi pogrzebowe Wrocław zapewnił mi na całe szczęście dokładnie takie, jakie oczekiwałam. Miałam do czynienia z ludźmi w pełni kompetentnymi, którzy rozumieją w jakiej branży pracują i są w stanie zająć się ciałem oraz przygotować wszystko bez zbytniego mojego udziału. Właśnie tego chciałam, bo szczerze mówiąc nie czułam się na siłach, by dłużej ciągnąć organizację pogrzebu i stypy. Podałam tylko niezbędne informacje raz i wszystko zostało zorganizowane tak, jak powinno. Rodzinie i bliskim się podobało, jeżeli można tak mówić o ostatnim pożegnaniu. Przyjemnie jest jednak mieć tę świadomość, że usłyszało się wiele pozytywnych słów w tak smutnym przecież dniu. To pomaga sobie poradzić ze smutkiem po stracie bliskiej osoby.

Uroczystość była kameralna. Mój mąż wyglądał ładnie, schludnie na pożegnaniu – dokładnie tak, jak go pamiętałam. Tak jak tego chciałam. Usługi pogrzebowe przygotowały wszystko jak należy i jestem tym ludziom niezmiernie wdzięczna. Bo dla nich mogłam być w sumie tylko kolejną klientką, ale mimo tego wykazali się niezwykłą empatią, serdecznością i współczuciem.