Bruksizm – jak z nim walczyć?

Bruksizm to tak naprawdę zaburzenie, które pojawia się w czasie snu. To nic innego jak zgrzytanie zębami. W momencie, gdy cierpiący na tę przypadłość się budzi, najczęściej nie pamięta, że taka sytuacja miała miejsce. Okazuje się, że zaburzenie to może negatywnie odbić się na zdrowiu – zwłaszcza, gdy je ignorujemy. W związku z tym warto jak najszybciej poszukać pomocy.

Jakie są przyczyny bruksizmu?

leczenie bruksizmu warszawaWiększość osób, które odkryją u siebie jakąkolwiek chorobę lub przypadłość, stara się jak najszybciej dojść do jej przyczyny. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy z nas chce wiedzieć, w jakim stanie jest jego organizm i co w nim działa nieodpowiednio. Tak naprawdę bruksizm pojawia się najczęściej u osób zestresowanych, które ze stresem nie są w stanie sobie poradzić. W związku z tym dobrze jest zastanowić się, czy to właśnie nie stres jest tą konkretną przyczyną. Warto go jak najbardziej ograniczyć, dzięki temu być może uciążliwe objawy ustąpią. Z pewnością nie powinniśmy bagatelizować bruksizmu, ponieważ może on mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Najczęściej prowadzi do powstawania ubytków i mikrouszkodzeń w zębach. Okazuje się, że bruksizm możemy leczyć również za pomocą medycyny estetycznej. Bardzo często stosowaną metodą jest wstrzykiwanie w żwacze botoksu. Najczęściej jest to jednak połączone z zastosowaniem szyny relaksacyjnej. Połączenie dwóch metod w jednym czasie sprawia, że problem bardzo szybko znika. Takie leczenie przynosi naprawdę dobre skutki. W niektórych przypadkach pomocne mogą okazać się środki na uspokojenie, które z pewnością sprawią, że stres będzie nas nieco mniej dotykał. Psychoterapia również jest ciekawym pomysłem – zwłaszcza, gdy tabletki na uspokojenie zawodzą i nadal pojawiają się epizody bruksizmu. Jeśli interesuje nas leczenie bruksizmu Warszawa jest najlepszą możliwą opcją, ponieważ wykonamy tam leczenie za pomocą botoksu.

Wbrew pozorom na bruksizm cierpi wiele osób. Szacuje się, że problem ten dotyczy aż 8-10 procent populacji. W związku z tym warto jest się zastanowić, co może być przyczyną tego problemu u nas. Okazuje się, że najczęściej jest to stres, z którym chory po prostu sobie nie radzi.