Zalety napinanych sufitów

Mój syn ma dopiero osiem lat, a już ma dokładny plan na swoje życie. Jego pasją są gwiazdy i wszystko, co związane z nieskończonym kosmosem. Czyta dużo książek i ostatnio dostał na urodziny teleskop z prawdziwego zdarzenia. Jego wielkim marzeniem jest oczywiście zostać astronomem, a kto wie, może nawet kiedyś polecieć rakietą poza naszą planetę. 

Gwieździsty sufit w pokoju

napinany sufitWielka pasja, w przypadku dzieci, bardzo często przekłada się na ich dorosłe życie. Jeżeli mu się nie odwidzi, to wszystko wskazuje na to, że mój syn zostanie kiedyś astronomem, a może nawet astronautą. Jego pasją są gwiazdy i inne planety. Można powiedzieć, że żyje trochę w innym świecie. Ostatnio przeprowadziliśmy się do nowego domu poza miastem. Chciałam urządzić pokój syna  w wyjątkowy sposób tak, żeby mógł mieć nad swoją głową gwiazdy. Okazało się, że istnieje coś takiego jak napinany sufit, który może przedstawiać wszystko, cokolwiek byśmy sobie wymyślili. Więc wymyśliłam, że zrobię synowi na suficie wielki obraz wszechświata. Zamówiłam więc napinany sufit i przyjechało zamontować go dwóch panów. Prace wykonali w kilka godzin, a moim oczom ukazał się bardzo realistyczny obraz nieba nocą. Na mnie zrobiło to piorunujące wrażenie, a co dopiero na moim synu. Niemal popłakał się ze szczęścia. Zadbałam też o to, żeby sufit był delikatnie podświetlany tak, żeby gwiazdy widoczne były też w ciemnościach, jak syn będzie kładł się spać. Można powiedzieć, że śpi po gwiazdami.

Wielką pasją mojego syna są gwiazdy i wszelkie tajemnice kosmosu. Dlatego też postanowiła urządzić mu wyjątkowy pokój w naszym nowym domu. Największą atrakcją okazał się napinany sufit, przedstawiający gwieździste niebo nocą, które wygląda tak realistycznie, jakbyśmy rzeczywiście spoglądali nocą na gwiazdy.