Zabiegi leczenia kanałowego w Olsztynie

Zanim zabiegi dentystyczne przybrały współczesną formę, wiele zębów kwalifikowano do usunięcia, co było bolesnym i nieprzyjemnym zabiegiem. Obecnie dentyści starają się wykorzystać wszystkie niezbędne materiały w celu zachowania uzębienia.

Endodoncja, czyli wyleczenie kanałów

leczenie kanałowe olsztynEndodoncja wielu osobom kojarzy się już z ostatecznym zabiegiem mającym na celu wyleczenie zęba. Dentyści starają się najpierw wykorzystać inne możliwości, a jeśli nie dają rezultatu, wtedy pozostaje leczenie kanałowe olsztyn. Problemy z zębami najczęściej spowodowane są złym sposobem odżywiania się i kiedy pojawiają się na nich pewne oznaki, najczęściej kończy się to na założeniu plomby. Jednak czasem problem sięga głębiej i wtedy należy usunąć zainfekowaną miazgę zęba, spowodowaną martwicą lub zapaleniem, nie tylko z jego komory, ale również z kanałów. Wszystkie kanały są dokładnie odkażane i oczyszczane, a następnie dentysta wypełnia je specjalnym leczniczym materiałem. Mechaniczne czyszczenie oraz wypełnianie kanałów jest możliwe dzięki użyciu specjalnych narzędzi, a także dzięki często potrzebnym w takich wypadkach zdjęciom rentgenowskim. Pokazują one dokładną długość kanałów oraz ich ułożenie. Dzięki takiej precyzji zabieg może być wykonany bardzo dokładnie i skutecznie. Wiele osób kojarzy wizytę u stomatologa jako nieprzyjemną i wypełnioną bólem, ale dzięki znieczuleniu nawet zabieg leczenia kanałów może przebiegać bezboleśnie. Czasem pojawiają się pewne powikłania i wtedy musimy liczyć z większą ilością wizyt w gabinecie.

Chcąc uniknąć problemów z uzębieniem należy codziennie je pielęgnować i dbać o właściwą dietę. Jeżeli nie przestrzegamy tych zasad często kończy się to długotrwałym leczeniem, jak w przypadku kanałów. Dzięki nowoczesnym metodom możemy jednak wyleczyć zęby skutecznie.