Wykłady i izolacja poddasza pianką poliuretanową

Praca na budowie to nie tylko wykonywanie ciężkiej, fizycznej pracy, jak mi się zawsze wydawało. Ostatnio zatrudniłem się w nowej firmie budowlanej, gdzie na początku czekało mnie całe mnóstwo szkoleń z zakresu BHP, a także szkolenia przekazujące nam wiedzę teoretyczną.

Izolacja poddasza pianką poliuretanową jest trudna

izolacja poddasza pianką poliuretanowąNa przykład izolacja poddasza pianką poliuretanową wydaje się bardzo prostą czynnością, prawda? Pewnie nawet dziecko potrafiłoby to zrobić – tak myślisz? Nic bardziej mylnego. Izolacja poddasza pianką zajęła nam osobną godzinę zajęć. Trzeba wiedzieć jak zrobić to dobrze, nie wystarczy nacisnąć guziczka. Ocieplenie pianką to ważne zagadnienie, ponieważ rzutuje to na późniejsze życie w danej budowli. Szczególnie problem zauważamy zimą, kiedy ocieplenie poddasza powinno być już dawno wykonane. Nikt nie chce siedzieć w zimnym pomieszczeniu ani płacić horrendalnych rachunków za ogrzewanie. Tych wszystkich rzeczy musimy nauczyć się na kursach bardzo szczegółowo, żeby potem móc wykorzystywać tę wiedzę w praktyce. Myślę, że to dobre rozwiązanie, bo pracowałem już na budowach, na których nikt nie zadbał o to, by pracownik miał jakąkolwiek styczność z zadaniem, które właśnie miał wykonać. A przecież chodzi o to, by nie tylko wykonać powierzoną nam pracę, ale żeby zrobić to jak najlepiej. Nasza firma bardzo dba o jakość wykonywanej pracy, a my jesteśmy stale kontrolowani przez kierownika. Nikt nie mógłby przyjść pijany do pracy, co na innych budowach zdarza się notorycznie. Wszyscy bardzo przykładamy się do naszej pracy, co doceniają także nasi klienci. Ta firma nie jest na rynku długo, jednak zdążyła zdobyć już podziw i zaufanie ludzi, którzy mieli okazję przyglądać się naszej pracy. Myślę, że znalazłem wspaniałą ofertę pracy, gdyż warunki mamy też bardzo dobre.

Wiadomo, że trzeba pracować wiele godzin, niekiedy od świtu do wieczora, ale zarobki oraz warunki sanitarne są odpowiednią nagrodą za włożony przez nas wysiłek. Nigdy nie myślałem nawet, że tak bardzo polubię swoją pracę, a mój szef będzie naprawdę miłym mężczyzną.

Więcej na temat izolacji pianką poliuretanową znajdziemy na stronie:

http://semida.eu/pianki-poliuretanowe