Wielki kłopot i izolacja piwnicy

Wiecie, czasami jest, tak, że otrzymujemy coś, czego wcale nie chcemy. Ja około tygodnia temu dowiedziałam się, że jakaś moja ciotka, (nie mam pojęcia, jaka, ponieważ nigdy jej nie widziałam, tylko o niej słyszałam), zostawiła mi w spadku jakąś podobno piękną kamienicę.

Izolacja piwnicy – jak wykonać?

Izolacja piwnicyW pierwszej chwili się ucieszyła, to znaczy nie z powodu śmierci cioci, ale z tego, że otrzymałam w spadku wielki majątek, poczułam się jak w jakimś filmie. Dlatego następnego dnia wybrała się z moim ukochanym, by obejrzeć ten niesamowity dar, te podobno piękną kamienicę, wiecie, co się okazało? Wiecie, prawda? Okazało się oczywiście, że ta podobno piękna kamienica, podobno kiedyś była piękna, za to teraz jest zwykła ruderą, do tego ma jeszcze tam jakiś lokatorów, którzy jak tylko dowiedzieli się, że przyjeżdża właściciel zaczęli wypytywać, a kiedy osuszanie murów, a kiedy profesjonalna izolacja piwnicy, a czy będzie ta zapowiedziana izolacja pionowa, i, że hydroizolacja piwnicy, była zapowiedziana!? Na Boga, przecież ja nawet nie ma pojęcia, o co chodzi? Jakie osuszanie murów? Pytam się, jaka izolacja piwnicy, o co oni proszą? Czym, jest ta izolacja pionowa i w końcu, co to jest ta hydroizolacja piwnicy? Nikt mi nie odpowiedział, wszyscy tylko krzyczeli, kiedy? Kiedy? Na szczęście po kilku minutach tego chaosu, tak chaosu, bo inaczej tego nazwać się nie da, inicjatywę przejęła miłość mojego życia, mój ukochany, mój wybawca, mój Darek. Wyjaśnił mieszkańcom na spokojnie naszą sytuację, powiedział, że do wczoraj nawet nie mieliśmy pojęcia o istnieniu kamienicy i że nie mogą mieć do nas żadnych roszczeń.

Jesteśmy właśnie z Darkiem w drodze do notariusza, musimy się dowiedzieć, czy istnieje jakaś możliwość zrzeczenia się tego majątku, bo w przeciwnym wypadku najwyraźniej czeka nas osuszanie murów, izolacja piwnicy i inne, tym podobne przedsięwzięcia. Zanim zrobicie, komuś jakiś taki naprawdę duży prezent, zapytajcie się go o zdanie, bo czasem okazuje się, że duży prezent, może okazać się jeszcze większym kłopotem. Pa!