Uniwersalne zastosowanie blachy perforowanej

Branża metalowa oferuje szeroki zakres metali do różnych zastosowań. Znajdziemy asortyment, dostępny m.in. w szerokiej gamie kształtów, obejmujący różnego rodzaju pręty, rury, blachy czy płyty. Dużą popularnością cieszą się szczególnie blachy perforowane nierdzewne. Metal może być cięty i perforowany według dokładnej specyfikacji.

Nowoczesne blachy perforowane

blacha perforowana nierdzewnaPopularną metodę perforacji blachy stanowi proces polegający na wielokrotnym dociskaniu blachy przez walec perforacyjny z igłami, który wykrawa otwory w arkuszu. Po wykrojeniu następuje odcięcie i usunięcie odpowiednich części, a powierzchnia jest wygładzana. Metoda ta jest szczególnie wydajna i umożliwia bardzo szybkie wykonanie perforacji na dużej powierzchni blachy. Najbardziej zaawansowaną dostępną metodą perforacji blachy jest perforacja laserowa. Proces ten jest bardzo wyrafinowany i precyzyjny, ale również najdroższy. Perforacja laserowa daje wyniki podobne do perforacji obrotowej z gorącymi igłami, ale utrzymuje wyższy poziom spójności i kontroli nad rozmiarami otworów i wzorem. Zastosowanie blachy perforowanej jest wszechstronne. W dziedzinie chemii i energii blacha perforowana nierdzewna jest wykorzystywana do produkcji m.in. filtrów i wirówek, koszy maszyn suszących czy płyt separatorów akumulatorowych. Blachy stosuje się również w przemyśle spożywczym, np. w kadziach z winem, na farmach rybnych, w maszynach sortujących, prasach do owoców i warzyw oraz w blachach piekarniczych.

Ludzie cenią sobie spokój i ciszę. Dlatego tak ważne jest uwzględnienie akustyki przy realizacji projektu architektonicznego. Wykonana z różnych materiałów, w tym stali nierdzewnej, blacha perforowana stanowi łatwe rozwiązanie w zakresie absorpcji dźwięku i innych rozwiązań akustycznych.