Wagi samochodowe najazdowe i ich cechy

Wagi samochodowe wykorzystujące najazd pojazdu na nią są bardzo powszechną i cenioną wersją obecną w wielu punktach oraz stacjach kontroli taboru drogowego. Dzięki niej możliwy jest najazd samochodu i zważenie go poprzez cyfrowy system nadzorujących pracę i pomiar za pomocą specjalnego podestu. Czym charakteryzuje się waga, na którą najeżdża samochód osobowy lub ciężarowy?

Wagi najazdowe, ich właściwości i parametry techniczne

solidne wagi najazdoweWaga tego typu jest bardzo dobrze umiejscowiona dzięki zbrojonym ławom fundamentów. Solidne wagi najazdowe są umieszczane na placach przeznaczonych do obsługi pojazdów. Plac tego typu musi spełniać wymogi wytrzymałościowe, aby cały proces przebiegał bezpiecznie. Pomost wagi najazdowej jest wykonany najczęściej ze stali lub jest połączony razem z konstrukcją betonową. Rodzaje pomostów posiadają określone warunki nośności i wytrzymałości, które musimy wziąć pod uwagę w trakcie ich zamawiania. Plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności odwodnienia i prostota konstrukcji. Nośność wag najazdowych może sięgać nawet osiemdziesięciu ton, a ich długość to około osiemnastu metrów. Są zasilane poprzez napięcie wynoszące 220 V. Pomosty są także odporne na warunki atmosferyczne i wysokie temperatury. Bez problemu mogą wytrzymać mrozy sięgające minus trzydziestu stopni lub bardzo wysokie upały. Ze względu na konstrukcję wagi i dobre przeprowadzenie pomiaru pojazdy powinny mieć ułatwiony dostęp do najazdu na wprost.

Waga najazdowa typu pomostowego, to bardzo dobre rozwiązanie dla firm posiadających duży i dobrze zabezpieczony plac. Dzięki jej funkcjonalności ważenie przebiega szybko, a my nie musimy martwić się o problemy eksploatacyjne dzięki dużej niezawodności i bezproblemowości użytkowania tego urządzenia.