Tata i szafa serwerowa

Ostatnimi czasy nastąpiło bardzo szybkie odmłodzenie się społeczeństwa pod względem technologicznym. Być może źle to ująłem, ale prawda jest taka, że coraz więcej ludzi, również tych starszych orientuje się bardzo dobrze w świecie Internetu, mediów społecznościowych oraz innych rzeczy z tym związanych.

Szafa serwerowa – gdzie się znajdzie?

szafa serwerowaNie jest już rzadkością widok pięćdziesięciolatków robiących sobie selfie, czyli zdjęcie własnej twarzy aparatem trzymanym przez siebie. Młodzi ludzie z kolei wiedzą coraz więcej na temat skomplikowanych urządzeń związanych z informatyką. Ich wiedza nie ogranicza się już jedynie do prawidłowego wyszukania interesującej ich informacji w Internecie czy wstawienie zdjęcia, które polubią wszyscy ich znajomi. Dziś dla nikogo nie jest tajemnicą czym jest na przykład gniazdo keystone czy jakiekolwiek inne gniazdo. Kabel światłowodowy to pojęcie znane niemal każdemu. Dlaczego tak się dzieje? Otóż każdy zdaje sobie sprawę z postępującej informatyzacji naszego świata. Obecnie jednymi z najlepiej opłacanych profesji są informatycy i programiści, oni też zawsze znajdą sobie pracę niezależnie od państwa w którym żyją, czy warunków panujących na świecie. Nie straszne im kryzysy czy załamania giełd. Dla nich zawsze będzie miejsce w serwerowni, gdzie po lewej będzie stała szafa serwerowa, oni będą siedzieć po środku za biurkiem przed laptopem wyposażonym we wszystkie najnowsze osiągnięcia techniki, a po prawej będzie stała ogromna szafa teletechniczna. Jeśli ktoś szuka najbardziej pewnych źródeł dochodu i utrzymania, na pewno powinien rozejrzeć się wśród zawodów wiedzących czym jest choćby szafa rack. Nie jest to wiedza tajemna, ale i nie należy to do zajęć prostych i przyjemnych.

Pomijając już oczywiste ubytki zdrowotne – krzywy kręgosłup, częste wymienianie okularów na coraz mocniejsze czy ogólnie pojęte lenistwo. Informatycy zwykle są albo bardzo chudzi, albo też bardzo grubi. Na pewno jest to jedna z najbardziej siedzących prac dostępnych na rynku, i trzeba się z tym liczyć wybierając ten kierunek kariery.