Szybkie pranie dywanu

Bardzo dużo osób posiada w domu przynajmniej jeden dywan lub wykładzinę, ponieważ stanowią one doskonały element dekoracyjny wielu pomieszczeń. Nie są one drogie, a mogą mieć przeróżne wielkości, fasony i kolory, oraz materiały z jakich są wykonane.

W jaki sposób można prać dywany?

pranie dywanów krakówMieszkania przeważnie sprzątamy raz – dwa razy w tygodniu i ograniczamy się do odkurzania podłóg, ścierania kurzy i mycia różnych powierzchni. Również dywany powinny być systematycznie czyszczone, ponieważ ich powierzchnia działa jak magnes na brud. Do usuwania stałych zabrudzeń takich jak kurz, piach, sierść zwierząt czy resztki jedzenia, najlepiej się sprawdzają odkurzacze. Jednak kiedy na dywanie pojawiają się plamy z czerwonego wina, soku z buraków, błota czy krwi, to trzeba go wyprać. Można to zrobić miejscowo przy zastosowaniu domowych środków lub kupnych detergentów albo zlecić profesjonalistom pranie dywanów Kraków jest miastem, gdzie działa kilka takich pralni. Przyjmują one zlecenia na przeróżne dywany i wykładziny, materace, wózki czy meble tapicerowane. W czyszczeniu takich powierzchni trzeba bardzo uważać, aby ich nie przemoczyć, ponieważ będą długo schły, a dodatkowo istnieje ryzyko pojawienia się pleśni. Dywany mogą być prane na mokro parą wodną lub na sucho pry użyciu specjalnych środków piorących. Pralnie dysponują profesjonalnymi detergentami, które są bezlitosne dla plam, a bezpieczne dla tkanin. Po takim zabiegu każdy dywan będzie odświeżony i będzie wyglądać jak nowy.

Każdy kto posiada w domu dywan czy wykładzinę powinien raz na czas oddawać go profesjonalnego czyszczenia, aby przywrócić mu dawną jakość, a także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Wiele pralni oferuje klientom także usługę dezynfekowania, która jest niezastąpiona, gdy mamy małe dzieci.