Sposoby naprawiania dróg asfaltowych

Drogi z asfaltu są budowane w większości państwa świata. Czasami może jednak zdarzyć się tak, iż droga po jakimś czasie będzie się nadawała do remontu. Aby przeprowadzić go w sposób profesjonalny, korzystamy z usług firm, które używają odpowiednich materiałów do naprawy każdego rodzaju asfaltowej nawierzchni. Dzięki odpowiedniej technologii udaje się naprawić zarówno ubytki, jak i deformacje asfaltu.

Jak przeprowadzić naprawę asfaltu?

naprawa nawierzchni asfaltowejUbytki asfaltu są o tyle niebezpieczne, iż mogą przyczyniać się do awarii układu jezdnego samochodu, a także być bezpośrednią przyczyną wypadków drogowych. Dlatego tak ważna jest naprawa nawierzchni asfaltowej, która jest realizowana na bieżąco. Naprawie podlegają wszelkie deformacje strukturalne, do których zaliczymy na przykład koleina. Tak naprawiona droga może być dużo bardziej bezpieczna dla szybszego poruszania się po niej samochodów osobowych i ciężarowych. Jednak aby podjąć dobrą decyzję, dotyczącą przeprowadzenia remontu drogi, fachowcy oceniają jej stan na podstawie kilku przesłanek. Dopiero po dokonaniu fachowej oceny, możliwe stanie się dobranie odpowiedniej technologii remontu. Kolejnym aspektem remontu dróg jest ich przebudowa. Prace tego typu wykonuje się po to, aby dostosować nośność drogi do ilości i masy pojazdów, które będą po niej się poruszać. Przebudowa nawierzchni niesie za sobą także poprawę jej trwałości.

Aby móc dokonywać napraw deformacji trwałych w jezdni, właściciele firm remontowych kupują specjalne frezarki, które są w stanie usunąć odpowiednio uszkodzony kawałek jezdni, a następnie przystąpić do nakładania nowej nawierzchni. Do napraw tego typu stosowane są specjalne geosyntetyki, które mają za zadanie zapobiec przenoszeniu się spękań na nową nawierzchnię.