Spływy kajakowe dla całej rodziny

Mazury są cudownym miejscem do spędzenia czasu z rodziną. Podczas spływów kajakowych gromadzimy wspaniałe wspomnienia. Jednak, aby zabrać swoje dzieci na Mazury i zdecydować się na wspólny spływ kajakowy, należy najpierw zadbać o środki bezpieczeństwa. Musimy pamiętać o paru zasadach planując wspólne kajaki z rodziną.

Rodzinne spływy kajakowe

rodzinne spływy kajakowe mazuryTurystyka kajakowa jest bardzo popularna i coraz więcej rodzin chce spróbować tej formy aktywnego czasu. Modne są również rodzinne spływy kajakowe mazury. Jeżeli wypad ma być rodzinny to oczywiście zabieramy wtedy dzieci. O czym pamiętać wybierając się wspólnie na spływ kajakowy? Wybierając się na niego pierwszy raz należy pamiętać o paru istotnych zasadach. Pływanie kajakiem po spokojnej nizinnej rzece jest bezpieczne, ale dobrze wiedzieć na co się piszemy, żeby po spływie zostały miłe wspomnienia. Jeśli jesteśmy już pewni, że nasze dziecko ma zadatki na małego kajakarza, to następnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie się do spływu. Bardzo istotne jest  wybranie odpowiedniej pod względem trudności i długości trasę spływu. Rodziny z dziećmi, gdzie również dorośli będą mieli swój debiut na kajakach mogą skorzystać z szerokiej oferty spływów zorganizowanych pod opieką instruktorów. Wówczas będziemy o tyle spokojniejsi, że towarzyszyć nam na wodzie będzie instruktor a sprzęt będzie jak najlepszej jakości.  

Warto jest przed rezerwacją upewnić się, że jest to trasa wystarczająco prosta dla niedoświadczonych kajakarzy z dziećmi. W sytuacji, w której wypożyczamy kajaki, powinniśmy zadbać, żeby wśród osób z którymi będziemy płynąć był ktoś, kto ma doświadczenie w pływaniu kajakiem. Warto pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa przed ruszeniem w podróż i cieszyć się wyjątkowymi widokami, ciszą i piękną naturą w rodzinnym gronie.