Sesje noworodokowe – czy warto

Sesje fotograficzne dla noworodków w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne. Wielu młodych rodziców już w trakcie ciąży umawia się na taką sesje. Czy jednak chodzi w tym o coś więcej niż modny trend, czy rzeczywiście na taką sesje warto z noworodkiem się wybrać i przede wszystkim czy jest to bezpieczne? 

Dla kogo sesja noworodkowa?

sesje noworodkoweSesja noworodkowa to sesja fotograficzna, która odbywa się w pierwszych dniach dziecka. Kiedy właściwie przez większość dnia jeszcze ono śpi, jest to o tyle zaleta, że w tym okresie dziecko ma bardzo twardy sen, a co za tym idzie można je z powodzeniem w trakcie sesji układać w pozycjach do zdjęć. Dodatkowo dziecko w tym okresie pamięta jeszcze ciasnotę z brzucha mamy, dzięki czemu możliwe jest zrobienie tak popularnych i uroczych zdjęć w koszykach, miskach i innych tego typu obiektach. Warto jednak w tym momencie się zastanowić, czy takie sesje noworodkowe rzeczywiście są potrzebne i bezpieczne? Z jednej strony niezapomniana pamiątka na całe życie, okres noworodkowy jest bardzo krótki, a co za tym idzie nic dziwnego, że rodzice chcą utrwalić te chwile i to w jak najpiękniejszy sposób, z drugiej strony rzeczywiście dziecko w tym okresie jest bardzo delikatne, dlatego z największą ostrożnością należy podejść do wyboru fotografa. Powinien mieć on odpowiednie przeszkolenie od położnej z popranego układania i przenoszenie dzieci, tak by cała sesja fotograficzna była bezpieczna. Dodatkowo w studiu musi panować odpowiednio wysoka temperatura, tak by noworodka nie przewiało.

Faktem jest, że sesje noworodkowa to sposób na stworzenie niepowtarzalnych pamiątek. Odpowiednio przeprowadzone nie narażają też dziecko, niemniej nie każdy fotograf, który się ich podejmuje posiada odpowiednie przeszkolenie dlatego przy wyborze studia fotograficznego warto być ostrożnym.