Ratując małżeństwo – psycholog

Rozwód, to traumatyczne przeżycie dla każdego człowieka. Biorąc ślub, przyrzekamy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską na całe życie. Nie zawsze jednak te przyrzeczenia idą w parze z rzeczywistością. Ciągłe kłótnie, pretensje i podejrzenia o zdradę, mogą spowodować rozpad pożycia małżeńskiego.

Psycholog pomoże na kryzyz

psychologW takim przypadku może pomóc psycholog, który staje się mediatorem między małżonkami. Każda terapia pozwala uśwadomić małżeństwu najważniejsze dla nich wartości. Konsultacje psychologiczne pomagają małżeństwu albo się scalić, albo się rozstać. Niejednokrotnie na jaw wychodzą podczas terapii różne uczucia partnerów, o których ten drugi nie miał pojęcia. Czasami także istnieje podejrzenie, że partner może być chory. Wtedy jest potrzeba, aby pacjent podjął leczenie depresji. Być może to właśnie depresje i nerwice są przyczyną kłopotów małżeńskich? Przyczyną rozwodów może być lęk przed zdradą lub lęk przed odrzuceniem. Osoba taka być może zbyt bardzo zabiega o drugą osobę osaczając ją przy tym. Jest zazdrosna, zaborcza i apodyktyczna. Leczenie nerwic spowodowanych przez złe relacje w małżeństwie musi się odbywać w obecności obu partnerów. Jeżeli nie chcą oni sobie pomóc, niestety miłość nie istnieje.

Mądry, krakowski psycholog twierdzi, że czasami warto się rozstać, aby zaoszczędzić sobie nerwów. Życie mamy tylko jedno, a kierując się tylko sercem nie zawsze wybieramy odpowiedniego partnera dla siebie. Często jednak konsultacje psychologiczne, sprawiają, że ludzie są ze sobą długo i szczęsliwie.

Potrzebujesz psycholog? Zajrzyj na stronę: Ad intra