Przeprowadzanie pokazów iluzji dla ludzi na weselach

Od lat pracuję jako zawodowy iluzjonista. Bywały lepsze i gorsze lata, ale teraz z całą pewnością moja profesja powoli zaczyna wracać do łask. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony – bądź co bądź wiem, że tym razem ta tendencja utrzyma się przez dłuższy czas.

Ostatnio każde polskie wesele musi być okraszone pokazem iluzji

weselne pokazy iluzjiNie wnikam skąd przyszła do nas ta moda, ale bardzo się z niej cieszę. Był moment, że myślałem, że to koniec mojej profesji, w której tak dobrze się wyszkoliłem. Ostatecznie nie zacząłem jednak szukać sobie niczego innego wierząc, że w końcu los się odwróci i znów zacznie świecić słońce. Nie przeliczyłem się – obecnie nie mogę narzekać na brak pracy, i jestem sobie bardzo wdzięczny, że nie poszedłem na skróty. Generalnie weselne pokazy iluzji stały się popularne dopiero niedawno, ale za to od razu wskoczyły na jedno z wyższych miejsc w rankingu najczęstszych zamówień. Nie dziwię się – każdy tego rodzaju pokaz to połączenie dobrej zabawy wynikającej z przeczących zasadom fizyki sztuczek, jak i cała masa dobrej zabawy i śmiechu z żartów i dowcipów opowiadanych przez artystę. Generalnie ludzie potrafią docenić, jeśli ktoś zna się na swojej pracy i wie, w jaki sposób powinno się przeprowadzać pokazy. Najlepsi artyści są w stanie zabawić jednocześnie dzieci i dorosłych, co na ogół jest szczególnie trudnym zadaniem. Jak wiadomo ciężko zrobić coś, co rozśmieszy dwie zupełnie inne i różniące się od siebie grupy społeczne. Jeśli ktoś jednak ma lata doświadczenia w tym zawodzie, to z pewnością nie będzie to problem.

Nie każdy musi się jednak porywać z motyką na słońce, jeśli nie czuje się na siłach. Znacznie lepiej jest zacząć od pokazów dla dzieci, które znacznie łatwiej jest rozbawić i zająć. Później można próbować czegoś więcej.