Projektowanie wizytówek firmy budowlanej

Od dłuższego czasu zajmuje się projektowaniem. Ale nie chodzi tutaj o projektowanie przestrzenne. Nie projektuję budynków, ani wnętrz. Zajmuję się raczej projektowaniem rzeczy, które można przedstawić na papierze. Przykładem mogą być kartki urodzinowe, dyplomy i wizytówki. Ostatnio dostaje coraz więcej zleceń na wykonanie wizytówek.

Zlecenie zaprojektowania wizytówek firmowych

projektowanie wizytówekBardzo cieszy mnie fakt, że coraz więcej ludzi zgłasza zapotrzebowanie na moje usługi. Dzięki temu będę zarabiać coraz więcej. Takie projektowanie małych rzeczy nie jest trudne. Trzeba być bardzo pomysłowym i korzystać z własnej wyobraźni. Jeśli chce, aby moje projekty były oryginalne i by nikt inny ich nie miał niż klient, który je zamówił, to nie mogę posiłkować się internetem lub innymi źródłami. Pomysł musi wychodzić z mojej głowy. Ostatnio zgłosiła się do mnie firma budowalna, która chciała bym stworzyła dla nich wizytówki. Projektowanie wizytówek wymaga współpracy obu stron. Klient musi mi opowiedzieć co oczekuje, co by chciał, aby było w niej napisane, czy ma być grafika, jakie kolory itp. Wtedy ja zaczynam pracę pod określonym kątem. Firma w tym przypadku zażyczyła sobie, by na ich wizytówkach był jakiś rysunek. Skoro jest to firma budowlana to jak najbardziej powinien być rysunek jakieś maszyny. Pomyślałam, że powinna to być koparka, ale nie żółta, bo taka od razu przychodzi nam do głowy. Tylko innego koloru, by się rzucała w oczy. Najlepiej jakby był to kolor zielony. Tak więc będzie koparka będzie zielona, a obok niej będzie robotnik w stroju budowalnym z kaskiem oraz druga osoba ubrana w normalne ciuchy i będą sobie podawali ręce. Rysunek będzie mały, ale tak by wszystko było widać. Potem napisy będą koloru czarnego. nie ma co przesadzać. musi być jakaś równowaga w kolorach, co za dużo to nie zdrowo.

Lubię bardzo projektować i mam świetne zdolności plastyczne i jestem dobra w rysunku. To był jeden z powodów dla których zajęłam się projektowaniem różnych druków. Ostatnio miałam zlecenie na wizytówki i wiecie co taka praca może odprężać. Każdy szczegół musi być dopracowany. Warto też słuchać sugestii klientów. Nie ma przecież potrzeby robić jakieś grafiki, jeśli na przykład klient jej nie chce i na odwrót.