Profesjonalna izolacja natryskowa zamiast wełny

Musieliśmy wykonać parę drobnych zmian w domu i zastanawialiśmy się nad różnymi opcjami. Myśleliśmy czy izolacja poddasza pianką, będzie lepsza od wełny. To była ciężka decyzja. Znajomy nam polecił, mówiąc, że izolacje natryskowe są szybkie i trwałe.

Izolacja natryskowa była niezbędna

izolacja natryskowaNo ale też troszkę droższe niż wełna. Ale w wełnie biorą dość dużo za robociznę, i podobno wychodziło na to samo. Więc profesjonalna izolacja natryskowa pianką, musiała być wykonana koniecznie. To lepsza opcja, bo cały ten proces trwa bardzo szybko. Chwila i ocieplanie pianką już zabezpiecza nas przed chłodem. Mój mąż twierdził, że to zbędne. Ale on to w ogóle żadnych zmian nie lubi. Dla niego wszystko może stać tak samo cały czas. Nie przeszkadza mu bałagan, który zostawia. Mnie to doprowadza do szału. Przecież tam gdzie się mieszka, powinno się utrzymywać porządek, bo to świadczy o człowieku. Zawsze miałam z nim ten problem, i wszystko musiałam za niego sprzątać. Na co taki chłop, który tylko śmieci i zachowuje się jak fleja. Miałam go dosyć, i postanowiłam, że trzeba się rozstać. To był związek bez przyszłości. Ciągle kłótnie o byle co sprawiały, że pozbyłam się jakichkolwiek pozytywnych uczuć co do niego. Na początku jeszcze było inaczej. Teraz chyba już stwierdził, że nie musi się starać, ani zabiegać o mnie. Traktuje mnie jak swoją własność na wieki, i nie dba o nic. Więc postanowiłam to zakończyć, i trochę odetchnąć. Trzeba zacząć żyć własnym życiem. Był zaskoczony, gdy powiedziałam mu o rozstaniu. Stwierdziłam, że więcej tego wszystkiego nie wytrzymam, i że z takim bałaganiarzem nie będę dalej żyć pod jednym dachem. Najpierw mieliśmy po prostu przestać ze sobą mieszkać na jakiś czas. Poszedł do swojej mamy. Ona z kolei później do mnie zadzwoniła, mówiąc, że postradałam zmysły, na starość pozbywając się chłopa z domu, i, że na pewno mam jakiegoś innego, i szukam jakichś bzdurnych pretekstów.

No proszę, kolejna toksyczna osoba. Rozłączyłam się, dyskusje nie miały najmniejszego sensu. Każdy wie swoje. No ale przynajmniej mogę odetchnąć w czystości.