Praktyczna stacja do dezynfekowania

Stacja do dezynfekcji rąk jest urządzeniem, które składa się ze stojaka  oraz zbiornika na płyn lub żel antybakteryjny. Zbiornik występuje w formie bezdotykowego lub wyposażonego specjalną rączkę . Tego typu stacja  to umożliwienie szybkiej  i łatwej higieny skóry rąk.

Zalety stacji do dezynfekcji rąk

stacja do dezynfekcjiJeszcze do niedawna stacje można było spotkać jedynie w miejscach, gdzie higiena jest szczególnie ważna, czyli m.in na salach operacyjnych, w gabinetach stomatologicznych czy w punktach gastronomicznych. Bez wątpienia stacja do dezynfekcji jest bardzo przydatnym urządzeniem, które w znacznym stopniu ułatwi funkcjonowanie wielu osobom. W dzisiejszych czasach  coraz częściej pojawiają się one także w innych przestrzeniach publicznych, w których na co dzień przebywa dużo ludzi, np. na korytarzach uczelni, bankach czy urzędach. Dlaczego stacje do dezynfekcji są tak ważne? Otóż wiele przedmiotów, z którymi mamy styczność w życiu codziennym i których często dotykamy często stanowią ogromne siedlisko groźnych bakterii i wirusów. Dotykając brudnych lub skażonych powierzchni, a następnie dotykając twarzy m.in. podczas posiłku znacznie zwiększamy ryzyko przeniesienia niebezpiecznych dla nas wirusów do organizmu. Badania wykazują, że najwięcej bakterii przenosi się na dłoniach, dlatego tak ważna jest ich odpowiednia dezynfekcja i regularne odkażanie.

Istotne jest to, że urządzenia do dezynfekcji przydają się przez cały rok i powinny na stałe stanowić wyposażenie każdego wnętrza, w którym przebywają mniejsze lub większe grupy ludzi, np. w biurach, sklepach, centrach handlowych. Umożliwiają one bowiem w rozprzestrzenianiu się wiele sezonowych infekcji, takich jak chociażby grypa, a także groźniejszych wirusów, takich jak koronawirus.