Pozytywny wpływ świec

Dzisiaj prawdopodobnie niewielu z nas już zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz świec parafinowych, dostępnych popularnie we wszystkich sklepach, pod postacią zwykłych świec i świec zapachowych, produkowane są również świece wykonywane z wosku pszczelego. W poniższym tekście postaram się przybliżyć ich właściwości i wpływ na nasze zdrowie.

Zdrowotny wpływ świec z wosku pszczelego

świece z wosku pszczelegoJeśli chodzi o świece z wosku pszczelego, charakteryzują się one przede wszystkim pięknym, intensywnie żółtym kolorem. Dawniej to właśnie tego typu świece święciły swoje triumfy. Były to czasy, w których wosk pszczeli był jedynym materiałem, z którego produkowane były świece. Dziś trochę o świecach z wosku pszczelego zapomnieliśmy, co wcale nie jest pozytywną informacją. Dlaczego? Ponieważ świece z wosku pszczelego mają wiele właściwości zdrowotnych i zapalone w otoczeniu osób cierpiących na astmę, problemy z zatokami lub różnego rodzaju alergie, mogą wymiernie zneutralizować objawy tych chorób. Dodatkowo, jeśli mamy problemy ze snem, warto na kilka godzin przed snem zapalić świecę z wosku pszczelego w naszej sypialni, co ułatwi nam walkę z bezsennością. Dzieje się tak ponieważ spalany wosk pszczeli ma właściwości oczyszczające i jest w stanie usunąć z powietrza wiele zanieczyszczeń, w tym również bakterii i wirusów. Opary wydzielane przez wosk pszczeli działają trochę jak filtr, który zamyka w swoich drobinkach wszystkie neutralne czynniki i nie pozwala im wrócić do otoczenia.

Oczywiście, ze względu na proces wytwarzania świec z wosku pszczelego, w porównaniu ze świecami parafinowymi, są one produktem znacznie droższym. Cena jednak przekłada się w prosty sposób nie tylko na poprawę naszego zdrowia, ale również na dłuższy czas palenia się świecy, którym charakteryzują się świece stworzone z wosku pszczelego.