Poszukiwania klima-konwektora kanałowego

Byliśmy z żoną w trakcie budowy naszego domu. Przyszedł czas na wybranie systemu grzewczego. Ja bardzo chciałem oprócz grzania mieć w domu też klimatyzację. Żona się się ze mną zgodziła, ponieważ mieliśmy większość okien południowych, a to w lato powodowało bardzo duże nasłonecznienie. Uznałem, że najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie klimakonwektor, ponieważ za jednym zamachem będziemy mieli i grzanie i chłodzenie.

Jakie są zalety posiadania klimakonwektora?

klimakonwektor kanałowy do zabudowyZdecydowałem, że najlepszy dla nas będzie klimakonwektor kanałowy do zabudowy. Dzięki temu oszczędzimy trochę miejsca w pomieszczeniach, tym bardziej że nie mieliśmy zbyt dużego domu. Klimakonwektory działają na wodę, co jest ekonomiczne. Ostatnio prąd bardzo drożeje, a woda przeciwnie – tanieje. Klimakonwektory posiadają rozbudowany system regulowania temperatury. W zależności od ustawienia zimą ocieplają pomieszczenie, a latem działają jak typowa klimatyzacja. Klimakonwektory są bardzo proste w budowie, dzięki czemu rzadko wymagają serwisowania. Jest to bardzo ważne w przypadku klimakonwektorów kanałowych, które na co dzień są zabudowane i dostęp do nich jest utrudniony. Jednocześnie obsługa tego typu urządzenia jest bardzo prosta. Steruje się nimi za pomocą specjalnego panelu lub pilota w zależności od modelu. Wybraliśmy z żoną najlepszy dla nas klimakonwektor i założyliśmy taki system chłodząco-grzejący w naszym domu.

Po przeprowadzce byliśmy z niego bardzo zadowoleni. Klimakonwektor działa bardzo szybko i ekonomicznie. Można ustawiać go na wybrane temperatury, a także ustawiać tak aby włączał się o danych godzinach i wyłączał po osiągnięciu w pomieszczeniu pożądanej przez nas temperatury. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązaniu, dzięki któremu latem mamy klimatyzację, a zimą ogrzewanie.