Polecane skutery elektryczne

 

Wiele osób niepełnosprawnych ma problem z przemieszczaniem się na większe odległości. Dlatego też, w takiej sytuacji, warto zastanowić się nad zakupem skutera elektrycznego dla inwalidów, pojazdu, który poradzi sobie w każdych warunkach.

Niedrogi skuter inwalidzki

skutery elektryczne inwalidzkieWybór najbardziej optymalnego skutera elektrycznego nie jest wielkim problemem, albowiem na rynku jest tylko kilku producentów tych pojazdów. W ich ofercie znajdziemy pojazdy trzy i czterokołowe, które charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami technicznymi. Większą popularnością cieszą się natomiast pojazdy na czterech kołach z racji tego, że zachowują się bardziej stabilnie i dużo trudniej o ich wywrócenie. Są wyposażone w bardzo wytrzymałe akumulatory, dzięki czemu mogą przebyć dystans czterdziestu kilometrów bez konieczności ładowania. Natomiast kwestia ładowania jest bardzo prosta i zajmuje nie więcej niż trzy-cztery godziny. Skutery elektryczne inwalidzkie posiadają także pasy bezpieczeństwa, które stabilnie utrzymują osobę prowadzącą pojazd i skutecznie przeciwdziałają wypadnięciu. Jeżeli natomiast chodzi o ceny, to dobry pojazd inwalidzki dostaniemy już za około pięć-sześć tysięcy. Natomiast jeśli nie stać nas na zakup nowego skutera, zawsze możemy zdecydować się na pojazd używany. Wiele sklepów ma je w swojej ofercie, gdyż skutery są bardzo solidne i służyć mogą długie lata. Dzięki odpowiedniej konstrukcji nadwozia wózek uniesiony jest na taką wysokość, że z łatwością pokona każdy krawężnik i każdą nierówność.

Dobre skutery elektryczne to pojazdy niezawodne, które można użytkować bezawaryjnie nawet przez dekadę. Jedyne, co trzeba w nich okresowo wymieniać to akumulatory, ale ma to miejsce po około trzech latach, chyba że wózek użytkowany jest bardzo często.