Oświetlenie ważną cześcią każdego akwarium

Zostałam zaproszona na parapetówkę mojego brata, ponieważ przeprowadził się ze swoją żoną z Katowic do Warszawy. Dokładniej przy obrzeżach Warszawy, postawili sobie spory dom z basenem. Jak wszedłem do ich domu to pierwsze co mi w salonie rzuciło się w oczy to było duże akwarium z rafą koralową i towarzyszącymi w tym mikro świecie małymi morskimi stworzeniami.

Wymagania dotyczące akwarium morskiego

świetlówki do akwarium morskiegoPierwsze co zapytałem się Marka to od kiedy on zaczął interesować się akwarystyką? Powiedział, że stało się to jego hobby od kiedy takie akwarium morskie zobaczył u którego z jego partnerów biznesowych w biurze. Dowiedziałem się od niego, że to nie jest łatwe zajęcie i na dodatek nie jest tanie. Nigdy nie sądziłem, że jest tak dużo zależnych rzeczy, żeby ekosystem bardzo dobrze się rozwijał w akwarium. Podkreślił, że przed założeniem takiego akwarium trzeba wszystko dokładnie zaplanować. Umiejscowienie takiego akwarium musi być ciemne i nie może być blisko żadnego źródła ciepła. Odpowiedni rodzaj wody, świetlówki do akwarium morskiego – dobre oświetlenie jest podobno połową sukcesu, ponieważ pozwala na odpowiednie rozwijanie się życia w akwarium. Mówił mi, że są dwie barwy światła jakie prawidłowo wpływają na wzrost koralowców. Jest to barwa błękitna i różowa, rodzaj świetlówki jest zależny od ogólnego zapotrzebowania elektrycznego sprzętu jaki mamy zamontowany w akwarium i samej wielkości takiego akwarium.

Marek jeszcze mnie oświecił, że nie tylko on sam robi przy tym akwarium, ale również ma zatrudnionego specjalistę do tego. Parapetówka jak na jego standardy bardzo mi się podobała. W sumie odkąd on się wyprowadził z Katowic to już zdążyłem zapomnieć jak dobrze się z nim rozmawia, a przede wszystkim na jego imprezach nigdy nie będzie nudy!