Mebelki dla dziecka

Wyposażenie pokoju dziecka jest sporym wyzwaniem, bo musimy dokładnie przemyśleć jego rozplanowanie, żeby było wystarczająco dużo miejsca na spanie i zabawę. Muszą się zmieścić konieczne meble takie jak łóżeczko, przewijak, czy szafa na ubrania z komodą

Jakie są meble dla dziecka?  

meble dla dzieciPokój dziecka musi być urządzony pod płeć dziecka i choć na początku pod wymagania rodziców, bo potem dziecko samo będzie decydowało, co mu się podoba a co nie. Dla noworodka niezbędne jest parę mebli, które mu będą służyć przez najbliższe dwa lata. Jest to łóżeczko z zabezpieczającymi przed wypadnięciem szczebelkami, przewijak oddzielnie stojący, albo nakładany na ramę łóżeczka, oraz komoda z szufladami na ubranka. Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać i chodzić, to w jego pokoju można postawić mały stolik z krzesełkiem, przy którym maluch będzie mógł rysować, albo się bawić. Meble dla dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej, to konieczne biurko, oraz regały na książki. W pokoju dziecka powinno być tyle mebli, żeby pomieścić wszystkie jego ubrania, zabawki, przybory szkolne i potrzebne pomoce dydaktyczne. Biurko jest bardzo ważnym meblem dla nastolatka, gdyż spędza on przy nim sporo czasu. Dzisiaj prawie każde dziecko ma w domu komputer, więc dobrze żeby biurko miało wygodną, wysuwaną szufladę na klawiaturę, oraz wystarczająco dużo miejsca na blacie żeby umieścić na nim monitor. Najlepsze będą meble drewniane, bo są trwałe i łatwo można je przemalować na inny kolor. 

Ładne meble możemy kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz, lub w sklepach meblowych. Alternatywą dla ogólnie dostępnych na rynku modeli jest zlecenie wykonania mebli na zamówienie, które będą idealnie dopasowane do metrażu i naszych wymagań. Często jest to tańsze rozwiązanie, ponieważ nie płacimy za markę, a jedynie za jakość wykonania.