Krawcowa, tkaniny i producent dzianin

Krawcowa to bardzo trudny zawód. Godziny spędzone przed maszyną , ciągłe wytężanie wzorku i niezwykła precyzja. Przychodzi taki czas, że starsze osoby po prostu już nie dają rady szyć. Trudno wtedy nawlec nitkę na igłę, łatwo natomiast o ukłucie się tym złowieszczym przedmiotem.

Producent dzianin ma swoje krawcowe

Producent dzianinJednak szyć trzeba, ponieważ każdego roku jest ogromne zapotrzebowanie na ubrania. Jak to jest, że nam Europejczykom szafy się nie domykają, a dzieci w Afryce nie mają porządnej pary spodni? Moim zdaniem ciuchów na świecie zostało tylko wyprodukowanych, że nie powinno się wcale szyć. Jednak moda wciąż się zmienia, choć sukcesywnie zatacza koło. Znów jest modne to co za czasów mojej mamy. Spokojnie mogę wyciągnąć z szafki jej stare jeansy i dziś nosić. Po co nam wciąż tyle ubrań? Kupimy dwa prześcieradła jersey i mamy na kilka lat, a bluzki nie chcemy nosić po jednym sezonie. Powód? Już jest niemodna i trzeba kupić wór nowych ciuchów. Jednak dziś krawcowych już praktycznie nie ma. Nie mam do kogo nawet oddać popsutych spodni, ponieważ nikt nie chce się na ten zawód kształcić. Czemu? Ponieważ zarobki są niezwykle małe, a pracy cały ogrom. Ale firmy takie jak tani producent dzianin mają swoje krawcowe i swoje szwalnie. Produkują piękne prześcieradła frotte. Problem jest na rynku niekomercyjnym.

Wtedy gdy chcemy coś zrobić po prostu dla siebie, a nie kupować hurtowo znów w sklepie. Nikną szkoły zawodowe, umierają profesjonalne krawcowe. Niedługo każdą zepsutą rzecz, będziemy musieli zastępować nowa prosto ze sklepu.