Kątownik aluminiowy do płytek

Wykończenie domu w jego wnętrzu wpływa na komfort mieszkania. Dlatego należy to zrobić w odpowiedni sposób już na samym początku. Układając płytki warto zrobić to stosując się do ogólnie przyjętych wytycznych, nie oszczędzając na materiale, dzięki temu płytki będą ułożone w trwały sposób. Pozwoli nam to uniknąć kosztów związanych z poprawą posadzki po kilku latach użytkowania.

Zastosowanie kątowników aluminiowych

kątowniki aluminioweJeśli chcemy zabezpieczyć płytki przed odpadaniem i kruszeniem na styku dwóch płytek, gdy jedna jest ułożona poziomo, a druga pionowo, jak ma to miejsce na schodach, to warto zastosować w tym miejscu kątowniki aluminiowe. Kątownik aluminium to nic innego jak odpowiednio wyprofilowany kawałek aluminium, który wkładamy między jedną, a druga płytkę, w celu zabezpieczenie ich krawędzi. Kątowniki zakończone są w bardzo estetyczny sposób, co nadaje walorów estetycznych posadzce wykonanej z płytek. Kątowniki poza zastosowaniem ich na schodach, równie dobrze sprawdzają się na łączeniu powierzchni w sposób bezprogowy oraz na powierzchniach półokrągłych. Kątowniki można zastosować w również w celu wyrównania krawędzi. Jak sami widzimy kątowniki aluminiowe są wielofunkcyjne. Aluminium zastosowane w produkcji kątowników jest bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, jest ono także odporne na powstawanie korozji, dlatego zachowują one idealny stan przez bardzo długi czas. 

Wykończenia do płytek w postaci kątowników, możemy kupić w każdym sklepie budowlanym za kwotę od piętnastu do trzydziestu złotych. Nie jest to duża kwota, a tego rodzaju kątowniki bardzo dobrze wpływają na żywotność posadzki wykonanej z płytek. Rodzaj kątowników należy dobrać do rodzaju płytek, jakie zamierzamy ułożyć na naszej podłodze. Wybór jest na tyle duży, że napewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.