Jaki model kamery sportowej wybrać?

Mimo iż mamy bardzo duży rozwój technologii i coraz lepsze telefony komórkowe, które posiadają nowoczesną wbudowaną kamerę to i tak nigdy nie zastąpią świetnej jakości kamery sportowej. Jest nam ona niezbędna, szczególnie kiedy decydujemy się na uprawianie ekstremalnych sportów. Takie kamerki są bardzo często odporne na uszkodzenia, a zazwyczaj przeciętnie telefon może zostać szybko uszkodzony, zwłaszcza kiedy nasz sport wymaga bardzo dużego wysiłku i ryzyka, że może dojść do upadku.

Kamerki do ekstremalnych sportów

kamera do sportów ekstremalnychNowoczesna kamera do sportów ekstremalnych została wyposażona nie tylko w odpowiedni ekran, ale także posiada cyfrowy zoom. Producenci kamer do sportów ekstremalnych musieli usprawnić tak system stabilizacji obrazu, aby można było sfilmować nawet najbardziej skomplikowane ujęcia. Warto również wiedzieć, że usprawniona została łączność bezprzewodowa, a także dla niektórych klientów wprowadzona została możliwość obsługiwania kamery z głosem, ponieważ wybudowany został system rozpoznawania mowy. Dodatkowo kamera do sportów ekstremalnych została wyposażona w moduł wodoodporny do 10 m, a dodatkowymi funkcjami są jeszcze GPS, żyroskop oraz akcelerometr. Kamery do sportów ekstremalnych pozwalają nam robić nawet 30 zdjęć w ciągu sekundy. Niektóre kamerki są naprawdę przystępnych cenach, ale niektóre z wyższej półki kosztują nawet kilkanaście tysięcy zł. Wszystko zależy od tego, do czego chcemy daną kamerę wykorzystać.

U niektórych sportowych kamer zabrakło monitora do podglądu, ale dzięki podłączeniu smartfona przez WiFi będziemy mieli doskonały podgląd albo też możemy kupić pilot z wyświetlaczem. Jeżeli poszukujemy dobrego aparatu z kamerką, która będzie idealna do nurkowania, to możemy na rynku znaleźć takie które pozwalają na nurkowanie nawet do głębokości 60 m.