Jak zarobić na prowadzeniu drukarni?

Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł ze sobą mnóstwo różnych możliwości zarobkowych. Praca na etacie nie jest już obecnie jedyną alternatywą zarobkową. Pojawiło się dużo innych opcji, a wśród nich jest oczywiście własna działalność gospodarcza. Tak naprawdę niemal w każdej branży jesteśmy w stanie odnieść sukces, pod warunkiem, że mamy na to odpowiedni pomysł. 

Drukujemy książki i nie tylko

drukarniaWłasna działalność gospodarcza w dzisiejszych czasach może nas poprowadzić w dwóch różnych kierunkach. Albo w ciągu kilku lat zbankrutujemy, przy okazji jednak wiele się ucząc, albo odniesiemy sukces na mniejszą lub większą skalę. Mamy obecnie mnóstwo przykładów firm, które bardzo dobrze funkcjonują, i nie ma znaczenia branża. W mojej rodzinie doskonałym pomysłem na dochodowy biznes okazała się drukarnia. Kilka lat temu założył ją mój tata i teraz jest to firma rodzinna. Udało nam się zdobyć zlecenia od zagranicznych firm. Drukujemy też oczywiście dla polskich marek. Tworzymy przede wszystkim różnego rodzaju książki dedykowane dzieciom. Są to kolorowanki, zeszyty ćwiczeń, różnego rodzaju bajki, a czasami nawet podręczniki. Żeby drukarnia mogła funkcjonować, trzeba było zainwestować w sporo różnego rodzaju drogich maszyn. Każda z nich odpowiada za inny proces druku. Każda z nich, też, jest obsługiwana w zmianach przez jedną osobą. Wzory do druku dostajemy od firm, które przekazują nam konkretne zlecenie. Omawiamy z nimi najpierw szczegóły co do rodzaju papieru i formatu. 

Okazuje się, że drukarnia może być w dzisiejszych czasach doskonałym pomysłem na biznes. Obecnie drukuje się wszystko, od książek, przez katalogi, po mniejsze ulotki. Nasza rodzinna firma skupiła się na większych zleceniach i dość szybko udało nam się uzyskać zlecenia do zagranicznych firm.