Jak wykorzystuje się pasy krępujące?

Opieka nad osobami znajdującymi się w stanie ciężkim wymaga inwestycji w odpowiedni sprzęt czy też akcesoria. Bardzo ważne jest przede wszystkim, aby uchronić danego pacjenta przed zrobieniem sobie krzywdy, lub przed uszkodzeniem cennego sprzętu medycznego. Do tego przydać się mogą pasy stabilizujące.

Jakie pasy do unieruchomienia pacjenta kupić?

pasy unieruchamiająceOpieka nad osobami niepełnosprawnymi jest bardzo trudna i wymagająca. Oprócz pamiętania o regularnym podawaniu leków i zapewnieniu dostępu do rehabilitacji, równie ważne jest, aby uchronić pacjenta przed uszkodzeniem sprzętu, czy też również przed przypadkowym zrobieniem sobie krzywdy. Dotyczy to zarówno tych pacjentów, którzy leczeni są w domu, jak i tych w hospicjach czy na przykład w szpitalach. Przydatne mogą się tu okazać tak zwane pasy unieruchamiające. Pasy te, nazywane również pasami stabilizującymi, mają za zadanie uchronić pacjenta przed napadami autoagresji, spadnięciem z łózka czy tez odłączeniem się od aparatury podtrzymującej życie. Pasy takie powinny być wykonane z takich materiałów, które nie będą powodować uszkodzeń ciała a z drugiej strony nie będą niebezpiecznie dla skóry pacjenta. Pasy takie można zakupić do krępowania różnych partii ciała. Nie wszyscy pacjenci musza być bowiem krępowani na wszystkich partiach ciała, czasem wystarczy na przykład skrępowanie samych nadgarstków czy też dłoni. Przy wyborze tego typu pasów przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na deklarowaną przez ich producenta odporność na zerwanie, gdyż jest to zdecydowanie najbardziej istotny parametr.

Opieka nad sobą niepełnosprawną jest bardzo trudna. Dlatego tez warto stosować specjalne akcesoria, które zadanie to mogą ułatwić. Przykładem mogą być specjalne pasy, dzięki którym podawanie leku agresywnemu pacjentowi będzie znacznie prostsze.