Jak działa parking automatyczny

 

Jeśli chodzi o parking automatyczny to nie są potrzebne żadne pasy ruchu ani podjazdy, aby poprowadzić samochód do / z wjazdu / zjazdu na miejsce parkingowe Wysokość sufitu jest zminimalizowana, ponieważ na parkingu nie ma ruchu pieszych (kierowców i pasażerów), oraz nie są potrzebne przejścia, schody ani windy, aby pomieścić pieszych na parkingu.

Parking automatyczny działa dzięki stalowej konstrukcji

Parkingi automatyczneDzięki wyeliminowaniu ramp, pasów jazdy, pieszych i zmniejszeniu wysokości sufitu wymaga znacznie mniej materiału konstrukcyjnego niż wielopoziomowy garaż. Parkingi automatyczne wykorzystują stalową konstrukcję (niektóre wykorzystują cienkie płyty betonowe) zamiast monolitycznego betonowego projektu wielopiętrowego garażu. Czynniki te przyczyniają się do ogólnego zmniejszenia objętości i dalszych oszczędności miejsca dla samochodów. W pełni zautomatyzowane systemy parkowania działają podobnie jak zrobotyzowane parkowanie samochodu. Kierowca wjeżdża samochodem do strefy wejścia (transferu) . Kierowca i wszyscy pasażerowie wychodzą z samochodu. Kierowca korzysta ze znajdującego się w pobliżu zautomatyzowanego terminalu do płatności i odbioru biletu. Gdy kierowca i pasażerowie opuszczą strefę wejścia, układ mechaniczny podnosi samochód i transportuje go na wcześniej określone miejsce parkingowe w systemie. Bardziej wyrafinowane, w pełni zautomatyzowane parkingi uzyskują wymiary samochodów przy wjeździe, aby umieścić je na najmniejszym dostępnym miejscu parkingowym. Kierowca odbiera samochód, wkładając bilet lub kod do zautomatyzowanego terminalu. System podnosi samochód z miejsca parkingowego i dostarcza do strefy wyjściowej.

W pełni zautomatyzowany parking teoretycznie eliminuje potrzebę obsługi parkingowej. Półautomatyczny system parkingowy wykorzystuje również pewnego rodzaju układ mechaniczny, aby przenieść samochód na miejsce parkingowe, jednak umieszczenie samochodu w systemie i / lub obsługa systemu wymaga pewnej interwencji ze strony obsługującego lub kierowcy.