Ile kosztuje ozonowanie mieszkania?

Wraz z rozwojem technologii, pojawiło się wiele rozwiązań, które pomagają nam w walce z mikroorganizmami. Jednym z nich jest ozonowanie. To metoda, która jest niezwykle skuteczna i wymaga jedynie użycia specjalnego urządzenia, zwanego ozonatorem. 

Czy można ozonować mieszkanie? 

ozonowanie mieszkania w WarszawieNie tyle można, ile nawet powinno się wykonywać ten zabieg, właśnie w mieszkaniach. Nawet jeśli dbamy o codzienne jego sprzątanie z użyciem detergentów oraz wody, pozbywamy się drobnoustrojów jedynie z podłóg, lub kafelków. A co z naszym powietrzem, meblami, pościelą? Oczywiście wszystko bez zmian, wolne rodniki, alergeny, pleśnie, grzyby i inne zanieczyszczenia, mają się znakomicie. Natomiast ozonowanie eliminuje wszystkie mikrozagrożenia i drobnoustroje. Ozon jest niezwykle silnym gazem, który ma działanie utleniające. Oznacza to, że sam w sobie wykazuje właściwości biobójcze i odkażające. Warszawskie firmy działające w branży dezynfekcyjnej, świadczą właśnie tą usługę w szerokim zakresie, współpracując z klientami indywidualnymi i z biznesem. Dlatego ozonowanie mieszkania w Warszawie to usługa, na którą warto się zdecydować. Szczególnie, ze koszt ozonowania średniej wielkości pomieszczenia mieszkalnego, nie kosztuje więcej niż sto pięćdziesiąt – dwieście złotych. Odkażanie to stosunkowo krótki zabieg, ponieważ z reguły nie trwa więcej niż pięćdziesiąt – sześćdziesiąt minut. W porównaniu z innymi metodami odkażania powierzchni mieszkalnych, to naprawdę bardzo krótki czas. 

Ozonowanie wyeliminuje z naszego otoczenia wszelkie mikro i drobnoustroje. W tym: wolne rodniki, roztocza kurzu domowego, pleśń, grzyby, bakterie, wirusy oraz cząsteczki zanieczyszczeń, jak smog, czy pyły. Ozonowanie jest szczególnie ważne, jeżeli jesteśmy alergikami, bądź jest nim ktoś z naszego domostwa.