Idealne pudełka na wino

 

Podczas pakowania prezentów na święta, czy urodziny często korzystamy z pomocy pudełka kartonowego, szczególnie wtedy kiedy coś wysyłamy. Każdą kupioną rzecz musimy odpowiednio zabezpieczyć by przetrwała podróż, dlatego ważnym dodatkiem do kartonu może być folia bąbelkowa.

Rodzaje pudelek kartonowych

pudełka kartonowe na winoDość często większość z nas decyduje się by na prezent kupić alkohol. Jeśli widzimy się z jubilatem wręczenie go nie będzie problemem, jeśli jednak musimy wysłać podarunek musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. W związku z tym najlepiej jest udać się do sklepu i zaraz przy zakupie prezentu, kupić również pudełko. Jeśli rzeczywiście decydujemy się na alkohol, dobrym rozwiązaniem będą pudełka kartonowe na wino. Można je kupić niemal wszędzie. Zazwyczaj składają się one z trzech warstw tektury, która liczy 3 milimetry. Dodatkowo wyposażone są w specjalne przegródki, dzięki którym butelki nie stykają się i nie ulegają zniszczeniu. Dostępne są pudełka, które mogą pomieścić sześć sztuk wina, ale też takie, do których możemy zapakować aż dwanaście butelek. Jeśli nie chcemy wysyłać aż tak dużego prezentu, już w sklepie możemy zaopatrzyć się w kartonowe pudełko, które jest przeznaczone tylko na jedną butelkę. Oczywiście nie możemy zapomnieć o wybraniu papieru i wstążki. Dzięki temu będziemy mogli ładnie okleić pudełko i je zaadresować. Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć opakowań na kilka butelek, warto udać się do hurtowni, gdzie dostaniemy je za niższą cenę.

Odpowiednie zapakowanie prezentu jest bardzo ważne. Nie tylko będzie to miłe dla osoby, która go dostanie, ale także pozwoli by dotarł on w jednym kawałku. Żeby mieć co do tego pewność możemy zamówić kuriera i poinformować go, żeby obchodził się z paczką delikatnie i nie rzucał nią.