Gustowna odzież ciążowa

Wygląd bez wątpienia jest ważny dla każdej kobiety, dlatego dbają one o siebie na wielu płaszczyznach. W czasie ciąży nie można robić wszystkiego, ale na pewno można modnie wyglądać, pomimo zaokrąglonych kształtów, które towarzyszą kobiecie do porodu.

Jak wyglądają modne ubrania ciążowe?

modna odzież ciążowaCiąża to nie choroba i wiele osób niemalże do samego końca prowadzi aktywny tryb życia, z wykluczeniem niebezpiecznych zajęć. Przeważnie kobiety zaczynają się zaokrąglać w okolicy brzucha i bioder od około czwartego miesiąca ciąży, a więc do tego czasu zakładają jeszcze swoje obecne ubrania. Dopiero później przyda się modna odzież ciążowa, które w dyskretny sposób schowa zaokrąglony brzuszek. W zależności od gustu przyszłych mam, ubrania mogą uwidaczniać brzuszek lub go dyskretnie chować. W sprzedaży znajdziemy ubrania dopasowane takie jak na przykład sukienki uszyte z elastycznej dzianiny, które opinają ciało kobiety od samej góry do samego dołu lub model luźne, na przykład w kształcie trapezu. Modna odzież to przede wszystkim taka, w której dobrze się czujemy i pasuje do naszej figury. Nie każdej ciężarnej kobiecie będzie dobrze w tunice do kolan, bo może ją na przykład skracać. Dlatego też w sklepach znajdziemy tuniki sięgające do połowy pośladków, przed kolana czy poniżej nich. Większość spodni, krótkich spodenek, a także spódnic ciążowych, posiada podniesiony stan, który stanowi szeroki pas z elastycznego materiału, dzięki któremu ubranie dobrze leży i nie spada. Ważne, żeby zbytnio nie były opięte.

Odzież ciążowa jest niezbędna każdej przyszłej mamie, ponieważ z powodu zaokrąglonego brzuszka, dotychczasowa garderoba jest bezużyteczna. W większości przypadków wystarczy kupić po kilka modeli ubrań na okres ciąży, ponieważ będziemy z nich tylko chwilę korzystać.