Granitowe zlewy du kuchni

 

Chyba nikt nie wyobraża sobie, aby w jego kuchni nie było zlewu. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ zlewy są nieodłącznym elementem każdej kuchni od wielu lat i zbyt szybko się to nie zmieni. Kiedyś nie mieliśmy wyboru i wszyscy kupowaliśmy zlewozmywaki metalowe, ponieważ tylko one były ogólnie dostępne. Obecnie mamy większy wybór.

Zlewy granitowe do nowoczesnej kuchni

zlew z granituMetalowy zlew spełnia swoje zadanie, ale nie prezentuje się zbyt dobrze, zwłaszcza w nowocześnie urządzonej kuchni. Nawet jeśli kupimy dobrej klasy meble kuchenne i sprzęt, a zainstalujemy taki zlew, to zepsujemy cały efekt. Do takiej kuchni powinniśmy kupić zlewozmywak o nowocześniejszym wyglądzie. Zlew z granitu jest dobrym wyborem. Granitowe zlewy zaprojektowane są w ten sposób, aby nie odbiegały stylem od wystroju całej kuchni. Z granitu wykonywane są różnego rodzaju zlewy. Wyróżnić możemy między innymi zlewy jednokomorowe, dwukomorowe, a także jednokomorowe z ociekaczem. Zlewy dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Najpopularniejsze są zlewy granitowe koloru czarnego, ponieważ wyglądają one bardzo elegancko. Taki zlew jest montowany w otwór w blacie. Jeśli dobierzemy blat o podobnym kolorze lub zestawimy ze sobą te dwa elementy w sposób kontrastowy, to uzyskamy naprawdę ciekawy efekt. Nasza kuchnia dzięki takim małym szczegółom zyskuje charakteru. Montaż takiego zlewu jest bardzo prosty, wystarczy na krawędzie otworu w blacie nałożyć klej montażowy, a następnie w otwór włożyć zlewozmywak.

Po tego rodzaju zlewy kuchenne możemy wybrać się do sklepu z wyposażeniem do kuchni. Granitowe zlewozmywaki są obecnie na tyle popularne, że są dostępne w każdym takim sklepie, więc z zakupem zlewu tego typu nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów. Za taki zlew zapłacimy średnio pięćset złotych.