Gojnik – właściwości, zastosowanie, cena

Każdy z nas dąży do tego aby być zdrowym. Dbamy o kondycje fizyczną, zdrowie umysłowe i patrzymy na to co kupujemy. Zwracamy się też coraz częściej ku naturze szukając w niej odpowiednich dla siebie ziół i roślin.

Właściwości prozdrowotne gojnika

gojnik cenaMiłość do ziół i ziołolecznictwa zaszczepiła we mnie babcia, która mieszkała na wsi. W jej domu unosił się zapach suszonych ziół, a strych był wielkim magazynem ususzonych roślin. Babcia prowadziła dziennik w którym opisywała swoje obserwacje dotyczące roślin oraz miała wiele przepisów na lecznicze syropy, napary oraz nalewki. Sama jako dorosła kobieta zaczęłam interesować się ziołami i roślinami o właściwościach leczniczych. Wielu moich znajomych prosi mnie o syropy i nalewki na różnego rodzaju bóle. W mojej ziołowej apteczce duże znaczenie ma gojnik nazywany również szałwią libańską. Roślina ta bogata jest w wiele cennych składników i wpływa na odporność. W swoim składzie ma potas, cynk, miedź czy magnez. Dzięki temu że ma działanie antybakteryjne doskonale sprawdza się w czasie sezonu grupowego. Gojnik ma również właściwości przeciw zapalne z powodzeniem stosuje się go przy chociażby zapaleniu zatok. Z racji tego że często go używam podczas zakupów kieruje się ceną. Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę hasło gojnik cena i czekać na wyświetlone rezultaty. W ten sposób możemy znaleźć sklepy online, które w swoim asortymencie mają najlepszy jakościowo produkt w stosunkowo niskiej cenie. Ja w taki sposób natrafiłam na sklep, który ma bardzo dobre jakościowo produkty.

Decydując się na zakup gojnika należy pamiętać, że najwięcej składników prozdrowotnych znajduje się w suszu kwiatowym tej rośliny. Sporządzane herbaty i napary z suszu kwiatowego będą o wiele skuteczniejsze niż sproszkowana wersja ziela, która jest gotowym do spożycia produktem.