Estetyczne elewacje wentylowane

W ostatnich latach bardzo często słyszy się o nowoczesnych rozwiązaniach związanych z elewacjami. Stosowanie nowych technologii podczas montażu fasad bywa bardzo korzystne dla kondycji naszych ścian. Nowoczesne fasady mogą być bowiem nie tylko funkcjonalne ale również estetyczne. Takie połączenie może sprawić, że będziemy posiadaczami naprawdę pięknej elewacji.

Nowoczesne i funkcjonalne fasady

elewacje wentylowane lublinBiorąc pod uwagę fakt, że za każdym razem gdy musimy wybudować dom konieczne jest jego ocieplenie to warto do tej kwestii się przyłożyć. Przez całe dziesięciolecia popularną taktyką było stosowanie styropianu, który był następnie pokrywany specjalnym klejem i siatką. Ostatecznym elementem było nałożenie ozdobnego tynku i jego zacieranie. Obecnie często montowane są elewacje wentylowane Lublin jest zaś jednym z wielu miast, w których znaleźć można sporą ilość firm, które chętnie podejmą się stworzenia dla nas takiej elewacji. Oparta jest ona o pewnego rodzaju kratownice. Standardem jest, że kratownice tego typu tworzy się z aluminium lub też ze stali. Montuje się je na specjalnych kołkach dystansujących. Pomiędzy kratownicą a murem umieszczana jest okładzina, która musi dokładnie do muru przylegać. W tego rodzaju elewacjach mamy do czynienia ze swoistymi tunelami powietrznymi. Pełnią one w elewacjach niezwykle istotną funkcję bowiem pozwalają naszej ścianie na „oddychanie”.

Największą zaletą elewacji wentylowanych jest to, że nie ma w nich możliwości by dochodziło do kondensacji pary wodnej. Dzięki temu nie tylko zmniejszymy ryzyko wystąpienia wilgoci na ścianach ale wręcz doprowadzimy do wyeliminowania ryzyka powstania grzybów czy pleśni na ścianach. Elewacje tego typu są często ozdabiane różnego rodzaju kasetonami czy też ozdobnymi tynkami.