Dwa sposoby przekłuwania uszu

Człowiek od zawsze ozdabiał swoje ciało na różne sposoby. Nie było rozwiniętej cywilizacji, a już pojawiały się pierwsze korale zawieszane szyi, pierwsze tatuaże czy makijaż na twarzy. Ozdabianie ciała jest czynnością, która odróżnia człowieka od zwierzęcia. Tylko ludzie się ozdabiają, bo mamy rozwinięty zmysł estetyki.

Przekłucie uszu pistoletem jest bezbolesne

przekłuwanie uszu poznańJedną z czynności ozdabiającej, która jest powszechnie stosowana jest przekłuwanie uszu. Jeśli przyjrzymy się bliżej ludziom – choć pewnie będą to prawie same kobiety – zobaczymy, że są one na co czwartej parze uszu. Nie wiadomo, skąd fenomen ich przebijania, ale efekt estetyczny jest na tyle przyjemny, że uszu przebija się już małym dziewczynkom. Nie ma ku temat żadnych przeciwwskazań. Jedynie, mogą być ograniczenia w przedszkolu, które może poprosić o ich ściągniecie na czas przebywania tam dziecka. Kto i gdzie przekłuwa uszy w Poznaniu? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że są dwa sposoby na które można to zrobić. Pistoletem i igłą. W zależności o tego, którą metodę wybierzemy, pójdziemy do piercera albo do gabinetu kosmetycznego. Najpewniej będzie wyszukać w sieci przekłuwanie uszu poznań i zobaczyć, co nam wyskoczy. Przekłuwanie pistoletem jest tańsze, szybsze i bezbolesne, dlatego jest częściej wybierane. Druga metoda, szczególnie nie będzie polecana dzieciom. Oczywiście, po przebiciu, nieważne jaką metodą, nosimy przebitki bez wyciągania (najlepiej przez sześć tygodni) i szczególnie dbamy o miejsce przebicia.

Po tym czasie możemy wyjąć pierwsze kolczyki i wymienić na jakie chcemy. Warto jednak pamiętać jeszcze jakiś czas o prawidłowej pielęgnacji. Przekłute ucho niedługo będzie przez nas zapomniane, ale póki jest „świeże” dbajmy o nie. Kolczyki dobierzmy tak, by pasowały do naszego kształtu twarzy. Najlepiej by były z metalu szlachetnego.