Ławka z betonu w miastach i parkach

Przechadzając się po parkach, skwerach lub placach w centrach miast, coraz częściej napotkamy na specyficzne lite ławki wykonane z betonu. To coraz częściej stosowana metoda produkcji ławek, która pozwala na wyprodukowanie estetycznych i łatwych w montażu produktów, które nie wymagają montowania w fabryce z różnych części.

Zalety nowoczesnej ławki z betonu

Nowoczesne ławkinowoczesna ławka z betonu betonowe produkowane są najczęściej z betonu architektonicznego. Cechuje się on estetyką i często ręcznym wykonaniem. Produkty wykonane z takiego betonu, charakteryzują się dbałością o szczegóły. Nowoczesna ławka z betonu posiada zabezpieczenie przed nanoszeniem grafitti. Beton taki, cechuje się mrozoodpornością. Specjalna powłoka chroni powierzchnie ławki przed zabrudzeniami farb czy olejów. Ławki mogą być produkowane w różnych kolorach, dzięki nowoczesnym technologiom produkowania betonu. Może być wykonana z litego betonu, lub posiadać wstawki drewniane takie jak: siedzisko czy oparcie. Produkowane są w różnych wymiarach i długościach. Posiadają różne kształty i warianty. Oprócz tradycyjnego wyglądu ławek, znajdziemy je w kształtach nowoczesnych przypominających łuk, kształtach nieregularnych lub zintegrowane na przykład z kwietnikiem. Spotkamy się również z siedziskami i krzesłami produkowanymi z betonu architektonicznego. Ich również powstaje coraz więcej w dużych miastach.

Produkowane ławki z betonu to element nowoczesnej architektury wprowadzanej do miejscowości czy dużych miast. Ich estetyczny wygląd i niewątpliwie ergonomiczne kształty w porównaniu do tradycyjnej ławki to zalety, które producenci starają się podkreślić. Produkowanie elementów w tym systemie pozwala na praktycznie nieograniczone warianty kształtów i kolorystyki danych produktów.