Dlaczego przy wynajmie aut jest kaucja?

Wypożyczalnie samochodowe działające na lotniskach oferują swoje usługi wynajmu dla turystów, którzy przylatują do Naszego kraju. Na każdym lotnisku działa to dokładnie tak samo. Na lotnisku w Gdańsku jest kilka dużych wypożyczalni, z czego część to duże sieci międzynarodowe. Większość wypożyczalni stosuje kaucje zabezpieczające wynajem.

O co chodzi z kaucją przy wynajmie?

wynajem aut gdańsk lotniskoI to jest zasadniczo bardzo dobre pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Większość wypożyczalni chce się w ten sposób zabezpieczyć przed ewentualnym nieoddaniem samochodu. Często jest tak, że zagraniczni turyści porzucają samochody tam, gdzie im wygodnie. To dziwne, bo przecież wiele wypożyczalni oferuje możliwość oddania auta na dowolne lotnisko w kraju. W każdym razie właśnie przed takim porzuceniem samochodu zabezpiecza kaucja. Firmy oferujące wynajem aut Gdańsk lotnisko bardzo często ustalają kaucję na dosyć wysokim poziomie, ale oczywiście kaucja jest w całości zwracana przy oddawaniu samochodu. Kaucja służy też często czemuś zupełnie innemu. Większość samochodów jest ubezpieczona ale tylko od szkód powstałych na skutek kolizji bądź wypadku. Ubezpieczenia nie chronią samochodów przez zniszczeniem czegoś wewnątrz pojazdu. I w takich przypadkach kaucja chroni wypożyczalnię przed ewentualnymi szkodami wyrządzonymi przez klientów wewnątrz pojazdu. Koszty napraw wewnątrz pojazdu pokrywane są z kaucji, którą klienci zostawiają przy wypożyczeniu.

Kaucja nie dotyczy już stałych klientów wypożyczalni. Jeśli obcokrajowiec po raz kolejny wypożycza samochód w tej samej wypożyczalni to jest automatycznie zwolniony z konieczności zapłacenia kaucji. Stali klienci mają się najlepiej, bo ogólnie mają bardzo ułatwione formalności związane z wypożyczaniem auta na naszych lotniskach.