Dekoracyjny obrus na stół

Kobiety lubią wszelkie dekoracje i to on w większości przypadków zajmują się urządzaniem pomieszczeń. W domu, gdzie mieszka kobieta nie brakuje kwiatów, obrusów, czy firanek. Ładne nakrycie stołu, potrafi znacznie zmienić pokój.

Z czego jest uszyty popularny obrus?

obrusyStoły dekoruje się z dwóch przyczyn, aby ochronić blat przed zabrudzeniem i zniszczeniem, oraz ze względów estetycznych. Szczególnie jeżeli stół, czy ława nie jest zbyt gustowna, to odpowiedni obrus da mu nowe życie. Obrusy są najczęściej szyte z tkanej bawełny, bo jest to  najbardziej praktyczny materiał, który można prać w wysokich temperaturach. Mają one przeróżne wzory i zdobienia, ale dostaniemy też w sklepach klasyczne, gładkie obrusy, na które można położyć bieżnik w kontrastowym kolorze, który jest hitem w ostatnich latach. Niektórzy zamiast obrusu kładą na stół bieżnik wzdłuż, lub w poprzek blatu. Bardzo efektownie wyglądają haftowane obrusy, które pasują do wnętrz urządzonych na stary styl. Żakardowe, czy uszyte z tkanin z domieszkami poliestrów są dość elastyczne i świetnie się sprawdzą do codziennego użytkowania. Idealnie dobrany obrus powinien opadać poza linię obrysu blatu. Jeżeli mamy niski stół, to lepiej się prezentuje krótszy obrus, a w przypadku wysokiego stołu, który chcemy nieco obniżyć optycznie, lepiej będą wyglądały krótkie obrusy. Dla osób, które boją się używać obrusów z uwagi na dzieci, które często je brudzą, zostały stworzone specjalne modele obrusów z materiału plamoodpornego.

Na każdy stół, powinniśmy mieć przynajmniej dwa obrusy na zmianę w różnych kolorach. Można na nie położyć ozdobną serwetę, albo klasyczny bieżnik. Obrus możemy kupić najtaniej w sklepach internetowych i też tam znajduje się największy wybór kolorów i fasonów.