Dekoracyjna posadzka betonowa

Trudno jest znaleźć tak wszechstronnie wykorzystywany materiał budowlany jakim jest beton. Do całkiem niedawna był wykorzystywany jako budulec dużych konstrukcji lecz obecnie masy cementowe służą z ogromnym powodzeniem do produkcji znakomitych elementów wykończeniowych. Spójrzmy chociażby na wykonywane z nich posadzki dekoracyjne.

Trwała i efektowna podłoga betonowa

podłogi betonowe dekoracyjnePosadzkę można wykonać na wiele sposobów gdyż dostępnych jest duża liczba sprawdzonych technologii i materiałów. Jeżeli jednak chcemy odejść od tradycyjnych metod i marzy się nam posadzka o wybitnej odporności i ciekawej urodzie warto zainwestować w podłogi betonowe dekoracyjne o jednolitej powierzchni. Podłogi betonowe weszły do mieszkań z obiektów przemysłowych i wykonywane są na bazie wylewek opartych na masach cementowych. Skład mieszanek cementowych jest bardzo różny w zależności od efektu wizualnego jaki chcemy uzyskać. Współczesne możliwości dają szansę dostosowania koloru oraz wzoru do potrzeb i wymagań klienta. Posadzka betonowa nie musi być w odcieniach szarości choć trzeba przyznać, że to barwy uniwersalne i mogą w odpowiednim zestawieniu z innymi elementami pasować do każdej aranżacji. Jeżeli jednak chcemy mieć posadzkę inną niż szara to barwniki i kruszywa mineralne na to pozwalają. Ważne by zlecić wykonanie posadzki w tej technologii podmiotom mającym duże doświadczenie przy tego typu pracach. Ostateczny efekt estetyczny osiąga się wykonując obróbkę mechaniczną otrzymanej powierzchni. Polega ona na szlifowaniu i polerowaniu doprowadzającego do żądanego poziomu połysku lub zmatowienia.

Otrzymana powierzchnia nie jest w pełni odporna na wilgoć i zaplamienia dlatego należy ją pokryć warstwą ochronną. Dostępnych jest wiele metod i środków by skutecznie i trwale zabezpieczyć posadzkę betonową. Posadzki betonowe to rozwiązanie, które spełni wymagania każdego inwestora niezależnie w jakim stylu gustuje.