Czym jest wełna lamelowa?

Myśląc o remoncie bądź o ociepleniu domu warto wykorzystać tak zwaną wełnę lamelową. Dzięki swojej budowie taka wełna jest idealnie rozciągliwa i przylega do każdego rodzaju podłoża, zapewniając ogrzewanie budynku. Idealnie nadaje się do ogrzewania stropów czy poddaszy.

Do czego służy wełna lamelowa?

wełna lamelaWełna lamelowa posłuży osobie budującej lub chcącej ocieplić swój dom. Jej zaletą jest, to że nadaje się ona do ocieplania niestandardowych powierzchni murów czy stropów. Dopasuje się ona do niestandardowego kształtu  ściany, do wszelkich krzywizn powierzchni, którą chcemy ocieplić czy do pochyłego stropu. Kolejną zaletą tej wełny jest, to że jest ona niepalna, a zatem zabezpiecza ona nasz dom podczas pożaru. Wełna lamela tłumi hałasy, niweluje więc dźwięki z zewnątrz w środku naszego domu. Jest materiałem budowlanym wykorzystywanym nie tylko do budowy domu, ale także w budownictwie hal przemysłowych czy parkingów. Jej elastyczna struktura i odpowiednie ułożenie włókien sprawia, że od lat jest używana w przemyśle budowlanym. Może być użyta do ocieplenia stropów, podłóg, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, poddaszy oraz dachów. Sprzedawana jest w formie palet, jak i w rolkach. Jeśli więc myślimy o remoncie i ociepleniu jakiegoś budynku zwróćmy się do sklepu oferującego najlepszej jakości wełnę lamelową, w jak najlepszej cenie. Przed zakupem takiej wełny warto przeprowadzić obliczenia ile takiej wełny będziemy musieli zużytkować.

Wełna lamelowa to sztuczna wełna od lat używana w przemyśle budowlanym. Jej wyjątkowa struktura przemawia za jej dźwiękoszczelnym i przeciwpożarowym użytkowaniem. Warto przeszukać bazę firm oferujących materiały budowlane w poszukiwaniu sklepu, które zaoferuje nam wełnę o dobrej jakości i w dobrej cenie.