Czy kaszkiet wciąż jest modny?

Klasyczna moda męska przeżywa swoją drugą młodość. Coraz częściej na ulicach dużych miast spotykamy gustownie mężczyzn, którzy nie boją się wyróżniać się z tłumu. Istnieje wiele symboli klasycznej mody męskiej – luksusowe szelki, garnitur, płaszcz czy choćby nakrycia głowy. Skoro mowa właśnie o nich – jakie nakrycie głowy powinien wybrać mężczyzna, który chce wyglądać elegancko?

Męski kaszkiet, czyli powrót legendy

męski kaszkiet w kratkęJeszcze kilkadziesiąt lat temu, w czasach w których królowała klasyczna moda męska, można było spotkać wiele nakryć głowy. Z dżentelmenami z przeszłości kojarzą nam się przede wszystkim kapelusze. Choć nie jest to zły tok myślenia, klasyczna moda męska może pochwalić się innym, równie ikonicznym nakryciem głowy. O czym mowa? Oczywiście o klasycznym kaszkiecie! Męskie kaszkiety, wielu z nas kojarzące się z ulicami lat 20 ubiegłego wieku, znów pojawiają się na głowach mężczyzn. O tej czapce można powiedzieć wiele – z pewnością jednak nie można odmówić jej stylu. Dobrze wykonany męski kaszkiet w kratkę to kwintesencja męskiej mody. Kaszkiety sprawdzają się idealnie nie tylko w klasycznych, garniturowych stylizacjach. Obecnie ten model czapki jest niezwykle popularny również w casualowych stylizacjach. Jeżeli zależy nam, żeby nasz kaszkiet wyglądał naprawdę dobrze, powinniśmy zwrócić uwagę na jego budowę i skład. Najlepsze kaszkiety to wyłącznie czapki wykonane ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków wełny, dzięki czemu wyglądają niezwykle stylowo i dobrze.

Współcześni dżentelmeni, którzy chcą wyglądać dobrze, mają duże pole do popisu. Ogromna dostępność ubrań i dodatków zdecydowanie sprzyja gustownym stylizacją. Żelaznym punktem każdej męskiej szafy jest dobry kaszkiet. To nakrycie głowy niemal zawsze będzie dobrym dodatkiem eleganckiego ubioru.