Co to jest obróbka CNC?

Profesjonalne maszyny, użytkowane w przemyśle do dokładnego frezowania wykorzystują technologię numeryczną, która pozwala sterować urządzeniem za pomocą kodu komputerowego, a nie siłą mięśni człowieka. Wcześniejsze zaprojektowane trójwymiarowe formy przesyłane są do urządzenia. Niektóre z maszyn mają możliwość przeskanowania modelu w mniejszej skali.

Jak korzystać z obróbki CNC?

obróbka cnc mielecJeśli chodzi o właściwe wykorzystanie frezarki to obróbka CNC Mielec zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów. Posiada zaawansowane urządzenia pozwalające na skrawanie materiałów nie tylko z jednej strony, ale także poprzez wbudowany mechanizm obracania, frez ma możliwość działania na wszystkich płaszczyznach materiału. Urządzenie pozwala na pracę w różnych materiałach takich jak metal, drewno, kamień czy nawet tworzywa sztuczne. Aby obsługiwać sprzęt, wymagana jest obecność jednej osoby, której zadaniem jest obserwowanie procesu skrawania, by nie doszło do pęknięcia frezu. Na rynku producenci dają  szeroki dostęp do wyboru frezów, dlatego sprzęt może wykonać efektowne zdobienia. Dzięki pracy maszyny, rynek wyrobów znacznie się powiększył poprzez możliwość zwielokrotnienia produktu. Teraz czas produkcji zmniejszył się o ponad połowę. Dawniej jednym z większych problemów było uzyskanie tego samego kształtu, natomiast teraz odstępstw pomiędzy produktami już prawie nie ma. Firmy na rynku dążą do rozwoju i z chęcią wprowadzają nowinki techniczne.

Frezarka CNC charakteryzuje się niezwykłą precyzją podczas skrawania. Komputer systematycznie, ale powoli pozbywa się nadmiaru materiału. Poprzez delikatny ruch urządzenia, na frez nie oddziałują siły nacisku materiału. Podczas obróbki twardszego materiału, wykorzystuje się chłodzenie nagrzanego frezu, przy pomocy wody.