Budynki ociepla się latem

Wiele budynków mieszkaniowych, usługowych czy przemysłowych, które wybudowano kilkanaście lat temu, nie są praktycznie wcale ocieplone. A to w dzisiejszych czasach może się wiązać z naprawdę dużą stratą ciepła i co za tym idzie energii. Dlatego właśnie tak popularną usługą firm budowlanych jest docieplanie. Zamawiają ją zarówno spółdzielnie jak i prywatni właściciele.

Nic tak nie ociepla jak styropian

ocieplanie budynków trójmiastoDo wykonywania wszelkiego rodzaju dociepleń można zastosować kilka różnych materiałów. Najpopularniejszym jest styropian, który jest doskonałym izolatorem. Styropian zatrzymuje ciepło i nie absorbuje zimna, więc doskonale nadaje się na robienie dociepleń. Styropianem wykonuje się zewnętrzne ocieplanie budynków Trójmiasto, ale budynki można ocieplać również od wewnątrz. W praktyce ocieplenia wewnątrz budynków praktycznie się nie stosuje. A już na pewno nie w blokach mieszkalnych. Ocieplenia budynków robi się głównie latem. Do takich prac używa się rusztowań, ponieważ są to prace na wysokościach. Można ewentualnie rusztowania zastąpić podnośnikiem koszowym, ale to rozwiązanie stosowane jest jedynie na małych powierzchniach. Ocieplanie dużych powierzchni wykonuje się tylko z użyciem rusztowania, gdyż umożliwiają one swobodne przemieszczanie się na całej ocieplanej powierzchni. Takie prace zlecane są profesjonalnym firmom, które dysponują odpowiednim do tego sprzętem. Bez rusztowania albo podnośnika wykonanie takich prac byłoby nie możliwe.

Dekady temu, kiedy stawiano bloki mieszkalne czy domki jednorodzinne, nie stosowało się żadnych ociepleń ani izolacji. Wynikało to z tego, że wszystko budowano szybko i w jak najtańszej technologii. Dzisiaj naprawia się te błędy przeszłości i ociepla się budynki mieszkalne styropianem. Pracę wykonuje się na zamontowanych do budynku rusztowaniach.