Dom parterowy w nowym stylu

Wielu ludzi wieżowce przytłaczają. Nic w tym dziwnego – wyglądają, jakby po wejściu na dach dało się dotknąć przepływających po niebie chmur. Co więcej, wielu biznesmenów kojarzy je raczej z pracą i wyścigiem szczurów. Dla nich, i dla innych wielbicieli twardego stąpania po ziemi, powstają domy parterowe – i to nie tylko w starym stylu, jaki znamy ze starych, kojarzonych z dzieciństwem wiosek.

Kiedy nowoczesność wprowadza się do domu

nowoczesne domy parteroweChyba każdy z nas kiedyś marzył o tym, by maszyny wykonały całą domową pracę za niego – sprzątanie, gotowanie, zajmowanie się zwierzętami… Do tego etapu jeszcze nie udało się dotrzeć naszej technologii, jednakże możliwe, że jesteśmy już całkiem blisko – w każdym razie architekci i naukowcy z zapałem do tego dążą. W dobie wszechobecnego internetu nic nie stoi na przeszkodzie, by nowoczesne domy parterowe powstawały na wsiach lub peryferiach ogromnych miast, z dala od hałasu i zgiełku, za to wśród pięknej fauny i flory. Wówczas korzyści są nawet jeszcze większe – oprócz zmniejszenia ilości obowiązków, jakie nakłada na nas życie, udaje nam się również skorzystać z dobroczynnego dla zdrowia działania natury. Obcowanie ze zwierzętami, praca w ogrodzie – nic nie wpływa lepiej na samopoczucie. A kto wie, może nawet nowoczesna technologia sprawi, że zachowanie zdrowia stanie się jeszcze prostsze? Mierzące puls urządzenia kuchenne to może jeszcze mniej lub bardziej odległa przyszłość, ale kolejne kroki podejmowane są każdego dnia.

Technologia stanowi ogromne ułatwienie – czy wręcz konieczność – w świecie dwudziestego pierwszego wieku. By z niej korzystać, nie musimy już odgradzać się miejskim murem od natury. Coraz więcej możliwości sprawia, że miejsce zamieszkania to tylko kwestia wyboru, który nie wiąże się z wyrzeczeniami.