Baofeng do gier terenowych

Krótkofalówki w czasie rozgrywek asg były naprawdę przydatnym sprzętem, pozwalającym na koordynację całej drużyny i nierzadko o wiele większą skuteczność. W najróżniejszych scenariuszach miały niemal takie samo uniwersalne zastosowanie, i wielu kolegów nie wyobrażało sobie gry bez nich.

Wytrzymała krótkofalówka baofeng

baofeng a52Mimo wszelkich plusów, jakie dawały krótkofalówki, większość modeli działało na jednym paśmie, lub też na kilku zbliżonych. Nieraz potrafiło to zakłócić sygnał, który docierał mocno zniekształcony i najczęściej niezrozumiały. Co gorsza, czasem zdarzało się też odbierać sygnały z radia cb z pobliskiego samochodu, co potrafiło wywołać niemało zamieszania wśród grających. Bardziej obeznani w takich tematach koledzy często proponowali wymianę krótkofalówek na model baofeng a52, który nie dość że był w przedziale cenowym przystępnym dla większości graczy, to jeszcze był wyposażony fabrycznie w możliwość programowania kanałów. Urządzenie to było wytrzymałe, i potrafiło przeżyć nawet upadek z kilku metrów bez szwanku, co było świetną cechą do naszych rozgrywek. Mimo rozmiarów, było ono lekkie i poręczne, z możliwością regulacji jasności i koloru wyświetlacza tak, by nie zdradzać swojej pozycji w wieczornych grach. Do tego modelu można było dostać wiele akcesoriów, aczkolwiek najbardziej przydatny był zestaw słuchawkowy, który znacznie zwiększał wygodę używania tego urządzenia, oraz dedykowana kieszeń, możliwa do przypięcia do kamizelki czy paska.

Producent dodawał do urządzenia pozwolenie na operowanie w najpopularniejszym zakresie fal radiowych, więc o ewentualne problemy z użytkowaniem radia w mieście nie było obawy. Dzięki takiemu urządzeniu, można było skupić się na bardziej zaawansowanych manewrach w grze i koordynacji.