Administrator wspólnoty mieszkaniowej z dobrym podejściem do mieszkańca

Jestem zwolennikiem wynajmu mieszkania, a nie jego kupna, dlatego na swojej drodze spotkałem wielu administratorów kamienic znajdujących się w Krakowie. Niektóre wspólnoty mieszkaniowe wydawały mi się być lepsze, inne nieco gorsze. Najlepszy administrator działał na terenie starego miasta i o nim opowiem. Mieszkanie w jego wspólnocie było czymś dla mnie najwygodniejszym.

Najlepszy administrator kamienic w Krakowie

administrator wspólnoty mieszkaniowej w KrakowieOpłaty czynszowe nie są tylko po to, by opłacić rachunki oraz mieć posprzątaną klatkę schodową. Ten administrator wspólnoty mieszkaniowej w Krakowie każdego roku urządzał spotkanie, podczas którego dyskutował z mieszkańcami na temat tego, co chcieliby zmienić lub wyremontować. Dzięki temu ja, jako mieszkaniec danej kamienicy wiedziałem, na co idą pieniądze przeze mnie zapłacone. W jednym roku wraz z innymi mieszkańcami ustaliliśmy, że chcemy mieć wyremontowane poręcze przy schodach. Na spotkaniu został wykonany kosztorys materiału, czyli poręczy, farby, śrub, a także pracowników fizycznych, którzy zamontują poręcze. Sumę tą podzielono na ilość mieszkań, a później na dwanaście składek. Tym sposobem w czynszu została zawarta opłata, którą każdy chętnie płacił po to, by mieć porządek na klatce schodowej. Bardzo dobre podejście. Ten administrator był dobrym gospodarzem i następne mieszkanie, które wynajmę będzie również podlegało jego administracji. Ten człowiek wie co robi.

Takie podejście do mieszkańca jest najlepsze, ponieważ ma on świadomość, że rozwój danej kamienicy zależy od niego samego. Każdy lokator zaakceptował plany budżetowe, ponieważ wiedział na co te pieniądze zostaną przeznaczone. Tym sposobem nasza kamienica zawsze była wyremontowana oraz estetyczna. Z roku na rok coraz więcej osób było zainteresowanych mieszkaniem we wspólnocie tego administratora.