3 zasady wyboru sukienki komunijnej

Kiedy twoja mała strojnisia idzie do komunii, na pewno wielokrotnie przerabiacie temat sukienki komunijnej. Stylizacja dziewczynki komunijnej podlega wysokiej presji ze strony koleżanek z klasy. Modnisie w tym wieku lubią przechwalać się swoimi sukienkami komunijnymi przed przyjaciółkami.

Sukienka na pierwszą komunię

sukienki komunijneZasada mówi, że sukienka komunijna musi być biała i skromna. To by było na tyle teorii. A jak to się ma w praktyce? Dziewczynki już na wiele tygodni przed zakupem omawiają swoje sukienki komunijne. Nie dajcie się jednak zwariować. Choć najważniejszym kryterium wyboru jest gust córki, bo sukienka musi się jej podobać, by nie odbierać jej radości, to warto wziąć pod uwagę również praktyczne aspekty. Pierwszy z nich to długość sukienki komunijnej. Dziewczynki zwykle marzą o długiej sukience, która podczas procesji dookoła kościoła, czy uroczystego wejścia do świątyni po kilku schodach może doprowadzić do potknięcia się dziecka. Warto skierować uwagę dziewczynki na sukienkę komunijną do połowy łydki, która zapewni bezpieczeństwo. Drugi aspekt to wygoda. Na szczęście sukienki na kole odeszły już do lamusa. Niemniej wciąż można je spotkać. Radzę unikać, bo taka sukienka źle wygląda na zdjęciach grupowych, gdy obok dziecka nikt nie może stanąć, lub stanie zbyt blisko i koło nieestetycznie uniesie się do góry. No i trzecim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest materiał z którego uszyta jest sukienka. Niech będzie oddychający. Nie ma nic gorszego, niż pancerz w dusznym kościele.

Biorąc sobie do serca 3 powyższe przestrogi, na pewno sukienka komunijna nie sprawi Wam przykrych niespodzianek podczas tego ważnego dnia. Pamiętajcie jednak o tej nadrzędnej zasadzie, by sukienka podobała się właścicielce (i jej koleżankom).